Trzy osoby ranne w piątkowym wypadku w Subkowach.

  • 01.08.2019, 10:20
  • KPP Tczew
Trzy osoby ranne w piątkowym wypadku w Subkowach. fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

SUBKOWY Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Subkowy. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 35-letni kierowca samochodu ciężarowego podczas hamowania zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się ze skodą. W wyniku tego zdarzenia 3 osoby z osobówki trafiły do szpitali. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do wszystkich kierowców o stosowanie się do przepisów drogowych.

W miniony piątek (26 lipca br.) o godzinie 20.20 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Subkowy. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci z drogówki oraz służby ratownicze.

Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 35-letni kierowca samochodu ciężarowego podczas hamowania stracił panowanie nad manem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącą z naprzeciwka skodą fabią. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby podróżujące samochodem osobowym trafiły z obrażeniami ciała do szpitala. Mundurowi rozmawiali ze świadkami tego zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe. Z powodu uszkodzeń powypadkowych funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku. Wykonane na miejscu policyjne czynności pozwolą dokładnie ustalić szczegóły wypadku.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że zachowanie bezpiecznej odległości od jadącego przed nami pojazdu daje więcej czasu na reakcję i zwiększa szansę na uniknięcie niebezpiecznego zdarzenia.

 

KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe