Policyjna akcja „Bezpieczne wakacje” na terenie powiatu kwidzyńskiego

  • 02.08.2019, 11:53
  • KWP Gdańsk
Policyjna akcja „Bezpieczne wakacje” na terenie powiatu kwidzyńskiego fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

KWIDZYN Za nami już półmetek wakacji, który dla urlopowiczów jest czasem relaksu i dalekich podróży jednak dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie oraz podległych jednostek to okres wytężonej pracy. Funkcjonariusze w okresie wakacyjnym kontrolują autokary wycieczkowe, dbają o bezpieczeństwo nad wodą, odwiedzają obozy harcerskie oraz spotykają się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach.

Od pierwszego dnia wakacji czyli od 19 czerwca do 31 sierpnia br. trwa policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje 2019”. W tym czasie policjanci z powiatu kwidzyńskiego, dzielnicowi, mundurowi z drogówki oraz funkcjonariusze z zespołu ds. nieletnich każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wypoczywających osób. Policjanci z powiatu kwidzyńskiego od początku wakacji przeprowadzili ponad 500 interwencji, które dotyczyły głównie: spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, zakłócania porządku oraz interwencji domowych.

Funkcjonariusze w czasie wakacyjnym nie tylko przeprowadzają interwencje, ale również odwiedzają wypoczywającą na obozach i półkoloniach młodzież, mówią o prawidłowych zachowaniach nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz przeprowadzają prelekcje dotyczące akcji „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Mundurowi podczas spotkań informują, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska oraz takie formy zabawy i spędzania wolnego czasu, które zagwarantują bezpieczny wakacyjny wypoczynek. W ramach codziennej służby policjanci patrolują również tereny przyległe do miejsc wakacyjnego wypoczynku.

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” policjanci m.in. kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na kolonie i wycieczki. W trakcie tych kontroli funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowcy autokaru, wymagane dokumenty oraz stan techniczny. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo w czasie wakacyjnych wyjazdów. 

Stróże prawa dbając o bezpieczeństwo podczas wakacji, wykorzystują również informacje uzyskane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, które głównie dotyczą spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, nieprawidłowego parkowania oraz przekraczania dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zaznaczone na mapie sygnały obejmują nadzorem.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe