Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni

  • 29.08.2019, 13:59
  • Muzeum Miasta Gdyni
Wrzesień w Muzeum Miasta Gdyni

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA W niedzielę 1 września o godz. 14:00 w ramach ogólnopolskich obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej serdecznie zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte” oraz otwarcie nowego modułu zmiennego: „Szpital przy placu Kaszubskim w czasie okupacji niemieckiej”.

Z okazji zbliżającego się Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, zapraszamy na wystawę Kino „Warszawa” i inne obiekty, które stały się biedronkami, zorganizowanej we współpracy z Instytutem Dizajnu w Kielcach. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 września o godz. 18:00. Ekspozycji towarzyszy prelekcja Malwiny Klimaszewskiej i Macieja Mokrosa pt. „Gwiazda Warszawa”, poświęcona bogatym dziejom obiektu, która odbędzie się 19 września o godz. 18:30.

Już 5 września gramy na żółto i na niebiesko! Tego dnia, o godz. 17:30 zapraszamy na spotkanie autorskie z Małgorzatą Sokołowską poświęcone najnowszemu albumowi książkowemu wyczerpująco traktującego o losach drużyny Arka Gdynia. Tymczasem 10.09 Małgorzata Sokołowska przybędzie do nas po raz kolejny, jednak tym razem aby opowiedzieć o niezwykłych, gdyńskich kobietach. Tego dnia w naszym Muzeum odbędzie się promocja książki autorki „Ciche bohaterki” (tom 2 z cyklu „Kobiety Gdyni”).

Ponadto, we wrześniu zapraszamy na wykłady towarzyszące naszej wystawie czasowej Barbara Hoff. Polskie Projekty Polscy Projektanci (12.09 godz. 18:00; 26.09 godz. 18:00) oraz wystawie plenerowej 75 zdjęć na 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego (18.09 godz. 15:00).

Muzeum Miasta Gdyni

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe