Kolejny turniej plażowej siatkówki (ZDJĘCIA)

  • 17.08.2019, 07:10
  • TCSiR
Kolejny turniej plażowej siatkówki (ZDJĘCIA) fot (tt)

Podziel się:

Oceń:

TCZEW W czwartek 15 sierpnia po dwu tygodniowej przerwie na boiska TCSiR powróciło Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

Długi weekend spowodował, że frekwencja na turnieju była niska. Do udziału w turnieju zgłosiło się tylko 24 zespoły. ( 10 OPEN, 6 kobiet i 8 w kategorii 40+).

W kategorii Pań najlepsze okazały się Patrycja Deja i Karina Kuźmicz, które w finale dość łatwo pokonały Katarzynę Wontor i Magdalenę Obszańską 21:13. Duet Wontor : Obszańska mimo przegranej w finale awansowały na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W meczu o trzecie miejsce Olga Klein i Daria Szyjkowska pokonały debiutujące w tegorocznym GP Magdalenę Dziemianowicz i Alinę Tumidajewicz 21:16.

Pod nieobecność liderów kategorii + 40 zwycięstwo odnieśli goniący czołówkę Piotr Łazarski i Łukasz Ciesielski pokonując w finale Krzysztofa Rózgę i Roberta Zilz 21:16. Dzięki zwycięstwu Łazarski : Ciesielski tracą tylko jeden punk do drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej. W meczu o 3 miejsce z potyczki zwycięsko wyszli Zbigniew Kowalski i Robert Jędrzejczak pokonując po ciekawym meczu wiceliderów – Roberta Karnowskiego i Radosława Chabowskiego 21:18.

Ze względu na niską frekwencję i chęć pokazania ducha rywalizacji zawodnicy kategorii OPEN zdecydowali, że chcą rozgrywać mecz do dwóch wygranych setów wynikiem czego byliśmy świadkami bardzo ciekawych spotkań, dwa mecze zakończyły się dopiero po tie-break’u. W finale doszło do starcia na „szczycie” mecz rozgrywali liderzy Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny oraz vice liderzy Sławomir Zemlik i Szymon Szymkowiak. Po bardzo zaciętym i widowiskowym meczu zwycięstwo odnieśli Brange : Zbrzźny wygrywając 21:18, 21:19. Mecz o III miejsce również był bardzo wyrównany. Walka była na tyle zacięta, że rozstrzygnięcia przyniósł dopiero trzeci set. Ze starcia zwycięsko wyszli Maciej Bąk i Bartosz Bąk pokonując debiutantów Dawida Glanera i Marka Sanewskiego 2:1 (24:22, 10:21, 16:14).

Za tydzień, 22 sierpnia przedostatni - piąty turniej.

XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej 2019 OPEN

1.

Mikołaj Brange/Krzysztof Zbrzeźny

44

2.

Sławomir Zemlik/Szymon Szymkowiak

31

3.

Bartosz Bąk/Maciej Bąk

28

4.

Marek Rogiński/Maciej Kaszowicz

22

5.

Damian Zemło/Bartłomiej Więckiewicz

18

XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej 2019 Klasyfikacja +40

1.

Michał Pielak/Krzysztof Dusowski

19

2.

Radosław Chabowski/Robert Karnowski

17

3.

Piotr Łazarski/Łukasz Ciesielski

16

4.

Zbigniew Kowalski/Robert Jędrzejczak

11

5.

Krzysztof Rózga/Robert Zilz

11

XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej 2019 Klasyfikacja Kobiet

1.

Patrycja Deja/Ela Klein

18

2.

Katarzyna Wontor/Magdalena Obszańska

14

3.

Olga Klein/Daria Szyjkowska

12

4.

Ola Lange/Anna Szufladowicz

11

5.

Karolina Żurawska/Katarzyna Gracińska

7

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK i ZEGRMISTRZ Wojciech Brange Partner: Studio WARIAT – znakowanie odzieży, gadżety reklamowe.

 

TCSiR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe