Markizy – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

  • 09.09.2019, 09:18
  • artykuł sponsorowany
Markizy – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Podziel się:

Rolety, żaluzje, czy markizy - takie pytanie możemy sobie zadawać zanim nie uświadomimy sobie, która osłona najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku. Jeśli postanowimy wybrać markizę ze względu na jej przeznaczenie, warto wiedzieć, jakie czynniki mogą zdecydować o tym, jaki model takiej osłony zakupimy.

Markizy – jakie są rodzaje?

Jeśli planujemy założyć markizy w typowym domu jednorodzinnym, możemy rozważać wybór jednego z czterech standardowych typów. Na taras najlepsze będą markizy tarasowe, które chronią tę przestrzeń zarówno przed nasłonecznieniem, jak i przed opadami. Z kolei na balkon sprawdzą się markizy balkonowe.

Natomiast, jeżeli chcemy osłonić wnętrze przed przegrzewaniem, to wówczas warto zwrócić uwagę na markizy fasadowe, w tym na markizolety, które są wyposażone w wysięgnik – dzięki niemu możemy kontrolować nachylenie markizy i tym samym to, ile dziennego światła ma wpadać do danego pokoju.

Od czego zależy ich cena?

Na wysokość ceny mogą mieć wpływ różne czynniki. Przede wszystkim będzie ona uzależniona od tego, jak duża ma być markiza i z jakiego ma być wykonana materiału. Warto tutaj dodać, że jeśli zależy nam na tym, by markiza przetrwała niejeden sezon, powinna być wykonana z wytrzymałej tkaniny, odpornej na płowienie, rozdarcia, a także na wiatr, czy zanieczyszczenie powietrza. Nie bez znaczenia jest również to, na jaki deseń będziemy chcieli się zdecydować, czy na jeden z bardziej popularnych, czy może na taki, który jest nowością.

Markiza VENUS EVO VARIO od Wako Rolety

Duże znaczenie będzie mieć również to, w jaki sposób markizę będzie można zwijać i rozwijać. Trzeba liczyć się z tym, że te elektryczne, sterowane pilotem są zdecydowanie droższe od tych, które rozwija się za pomocą taśmy, czy korby ręcznej. Bardziej komfortowe są te, którymi można sterować za pomocą pilota. Wtedy też najszybciej uda nam się zareagować na zmieniające się warunki pogodowe.

Cena markizy może być również uzależniona od sposobu, w jaki się ją montuje. Do wyboru są trzy opcje, czyli montaż do ściany, do sufitu, bądź też do krokwi dachowej. Warto jednak upewnić się przed zakupem, czy wybrany model można zamocować w każdy z tych sposobów, gdyż nie wszystkie markizy są do tego przystosowane.

Czy są dostępne na gwarancji?

Warto sprawdzić przed zakupem, czy markiza jest dostępna na gwarancji. Producenci najczęściej dają dwuletnią gwarancję, a niekiedy nawet i siedmioletnią. Jednak nie każdy element będzie nią objęty – przeważnie gwarancja obejmuje mechanizmy, w jakie markiza jest wyposażona.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (1)


Pozostałe