Potrącony rowerzysta w Sadlinkach. Niezbędna interwencja śmigłowca LPR.

  • 24.08.2019, 07:20
  • KWP Gdańsk
Potrącony rowerzysta w Sadlinkach. Niezbędna interwencja śmigłowca LPR. fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

SADLINKI W czwartek w godzinach popołudniowych w gminie Sadlinki doszło do poważnego wypadku z udziałem rowerzysty. Kierowcę jednośladu śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrano do szpitala w Grudziądzu. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia i apelują do kierowców o ostrożność.

W czwartek około godziny 17.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Kwidzyńskiej w Sadlinkach z udziałem samochodu osobowego marki honda i rowerzysty. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowani zostali policjanci i inne służby ratownicze. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 19-latek wyprzedzał dwa auta jadące w kierunku Sadlinek, w celu uniknięcia zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem nie zachował należytej ostrożności, zjechał na prawy pas i najechał na tył prawidłowo jadącego rowerzysty. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Badanie na zawartość alkoholu przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że kierujący hondą był trzeźwy. W wypadku poważnych obrażeń doznał rowerzysta, którego śmigłowcem przetransportowano do szpitala. Śledczy wyjaśniają teraz dokładne okoliczności zdarzenia drogowego.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, bez względu na to, czy kierujemy jakimś pojazdem, czy też jesteśmy pieszym użytkownikiem dróg. Chwila naszej nieuwagi może mieć poważne konsekwencje zarówno prawne, jak i finansowe, ale przede wszystkim zdrowotne. Pamiętajmy, że to każdy z nas wyjeżdżając na drogę, jest odpowiedzialny za siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego i to od jego decyzji zależy życie i zdrowie innych.

 

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe