Na Wiśle pojawią się nowe lodołamacze.

  • 24.08.2019, 08:05
  • Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Na Wiśle pojawią się nowe lodołamacze. fot. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Podziel się:

Oceń:

Już niedługo flotylla lodołamaczy Wód Polskich w Gdańsku wzbogaci się o cztery nowoczesne lodołamacze, które razem z dotychczasowymi jednostkami pełnić będą funkcję nie tylko lodołamania ale również holownicze, ratownicze oraz wspomagające podczas wszelkich akcji na odcinku Dolnej Wisły – od zapory we Włocławku do ujścia rzeki.

Obecnie MSR Gryfia S.A. w Szczecinie realizuje budowę kadłubów dwóch pierwszych (z czterech) lodołamaczy wiślanych dla Wód Polskich.
Na koniec sierpnia 2019 przewidziano uroczyste podpisanie protokołu potwierdzającego zakończenie budowy kadłuba lodołamacza czołowego oraz jego aluminiowej nadbudówki. Dobór optymalnego kształtu kadłuba potwierdzono badaniami modelowymi oraz badaniami na basenie lodowym. Przekazanie pierwszych dwóch gotowych jednostek lodołamaczy przewidziane jest na koniec marca i kwietnia 2020r. Kolejne dwa lodołamacze liniowe zostaną przekazane do eksploatacji w połowie roku 2021.

Całość projektu jest dofinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wartość projektu 74 mln zł.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe