Poznaliśmy zwycięzcę cyklu w siatkówce plażowej w kategorii open

  • 24.08.2019, 08:15
  • opr. / TCSiR
Poznaliśmy zwycięzcę cyklu w siatkówce plażowej w kategorii open fot (tt)

Podziel się:

Oceń:

TCZEW Za nami kolejne zmagania siatkarzy. Na przedostatnim turnieju GP Tczewa w siatkówce plażowej zagrało 27 zespołów. ( 10 OPEN, 10 kobiet i 7 w kategorii 40+).

W kategorii Pań rozegrano mecze w trzech grupach: dwie grupy po 3 drużyny, jedna składająca się z 4 zespołów. Do ćwierćfinałów awansowały zwycięskie ekipy grup trzy-drużynowych oraz dwa najlepsze zespoły z grupy cztero-drużynowej. W finale ponownie zameldowały się Patrycja Deja i Ela Klein ich rywalkami były Ola Lange i Anna Szufladowicz. Tym razem lepsza okazała się para Lange : Szufladowicz wygrywając 21:15. Dzięki zwycięstwu para Lange:Szufladowicz awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej. W meczu o III miejsce Olga Klein i Daria Szyjkowska gładko wygrały z Karoliną Żurawską i Katarzyną Gnacińską 21:11.

W kategorii 40+ standardowa formuła – dwie grupy, następnie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy rozegrały mecze ćwierćfinałowe. Już czwarty raz w tegorocznych rozgrywkach w finale zagrali Michał Pielak i Krzysztof Dusowski. Ich rywalami byli coraz lepiej grający Piotr Łazarski i Łukasz Ciesielski. Po widowiskowym pojedynku kolejne zwycięstwo do swojego konta dopisali Pielak:Dusowski, którzy wygrali 21:14. Mimo porażki w finale duet Łazarski:Ciesielski awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W meczu o III miejsce drugi raz z rzędu zwycięstwo odnieśli Zbigniew Kowalski i Robert Jędrzejczak, którzy pokonali Jarosława Szwajkowskiego i Piotra Sperlinga 21:15.

W kategorii OPEN tak jak w zeszłym tygodniu każdy mecz rozegrany został do dwóch wygranych setów, na początek rozegrano dwa spotkania barażowe następnie strefę pucharową.

W meczu o trzecie miejsce bardzo dobry mecz rozegrali Bartłomiej Krajnik i Karol Mrozek, którzy mierzyli się z vice liderami GP Sławomirem Zemlikiem i Szymonem Szymkowiakiem. Lepsi okazali się Zemlik:Szymkowiak wygrywając 2:0 (21:17, 21:15).

Jak Przystało na finał walka była o każdą piłkę. Mecz był bardzo widowiskowy i zacięty. Bohaterami widowiska byli ponownie Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny oraz Mateusz Romanowski i Marek Sanewski. Mecz zaczął się od zwycięstwa w pierwszym secie pary Romanowski:Sanewski, jednak liderzy tczewskiego GP nie złożyli broni i niczym rozpędzona machina wygrali kolejne dwa sety i w rezultacie cały mecz 2:1 (15:21, 21:11, 15:13). Dzięki zwycięstwu para Brange:Zbrzeźny zapewniła sobie zwycięstwo w całym cyklu.

Za tydzień 29 sierpnia odbędzie się ostatni - szósty turniej, na którym nastąpi uroczyste podsumowanie całego GP oraz wręczenie nagród dla najlepszych drużyn.

Warto przypomnieć, że do klasyfikacji końcowej brane pod uwagę jest pięć najlepszych wyników, a w przypadku równej ilości punktów o wyższej lokacie decyduje lepszy wynik uzyskany w ostatnim turnieju.

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK Partner: Studio WARIAT – znakowanie odzieży, gadżety reklamowe

Kategoria open - czołowa piątka po V turniejach

1

Mikołaj Brange / Krzysztof Zbrzeźny

56

2

Sławomir Zemlik / Szymon Szymkowiak

39

3

Bartosz Bąk / Maciej Bąk

32

4

Marek Rogiński / Maciej Kaszowicz

22

5

Bartłomiej Krajnik / Karol Mrozek

21

Kategoria 40+ - czołowa piątka po V turniejach

1

Michał Pielak / Krzysztof Dusowsk

26

2

Piotr Łazarski / Łukasz Ciesielski

21

3

Radosław Chabowski / Robert Karnowski

19

4

Zbigniew Kowalski / Robert Jędrzejczak

15

5

Krzysztof Rózga / Robert Zilz

11

Kategoria kobiet - czołowa piątka po V turniejach

1

Patrycja Deja / Ela Klein

23

2

Ola Lange / Anna Szufladowicz

18

3

Katarzyna Wontor / Magdalena Obszańska

16

4

Olga Klein / Daria Szyjkowska

16

5

Karolina Żurawska / Katarzyna Gracińska

10

 

opr. / TCSiR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe