Happening „Dzień Dobrych Wiadomości” w ZSI i SMS

  • 28.10.2019, 08:16
  • Daniel Stawski ZSI w Słupsku
Happening „Dzień Dobrych Wiadomości” w ZSI i SMS fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

SŁUPSK W Zespole Szkół Informatycznych i Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku odbył się happening pod nazwą „Dzień Dobrych Wiadomości” - mający na celu spopularyzowanie pozytywnych form komunikacji między ludźmi i promowanie obrazu młodych ludzi jako osób życzliwych, twórczych, szukających wzorów i autorytetów.W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna placówek.

Inicjatywa młodzieży była też przeciwwagą dla współczesnych trendów w mediach, które codziennie bombardują opinię publiczną negatywnymi, a często również zatrważającymi informacjami.W ramach happeningu szkolni „kurierzy dobrych wiadomości” wręczali swoim rówieśnikom, nauczycielom i pracownikom szkoły listy z dobrymi wiadomościami (sympatyczne sentencje, serdeczne cytaty, słowa i życzenia). Uczniowie przygotowali też okolicznościowe gazetki, ulotki i inne niespodzianki.

- Dobre wiadomości nie tylko są przyjemniejsze od złych, lecz czasem potrafią zdziałać cuda. Dzięki nim jesteśmy lepiej nastawieni do świata, mamy większe poczucie bezpieczeństwa, a otaczająca nas rzeczywistość nie wydaje się groźna. „Dzień Dobrych Wiadomości” ma również uczyć życzliwości w relacjach z innymi i patrzenia na życie bardziej optymistycznie. Bądźmy posłańcami dobrych wiadomości, nie tylko dziś, ale na co dzień. Zadzwońmy do przyjaciół, wyślijmy maila, nagrajmy się na sekretarkę. Powiedzmy coś, przez co obu stronom choć przez chwilę zrobi się trochę przyjemniej. Dobra wiadomość sprawia, że się uśmiechamy, jesteśmy pozytywnie nastawieni do ludzi i świata, patrzymy optymistycznie w przyszłość. Obyśmy codziennie słyszeli tylko dobre wiadomości – mówi Marta, uczennica słupskiego Zespołu Szkół Informatycznych.

Akcję w ZSI i SMS koordynowała Aneta Samoćko.

Daniel Stawski ZSI w Słupsku

Zdjęcia (24)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe