Uratowana sarna „wróciła” do lasu

  • 24.11.2019, 20:51 (aktualizacja 24.11.2019, 21:16)
  • Źródło: Monika Wudarczyk, Nadleśnictwo Kwidzyn
Uratowana sarna „wróciła” do lasu

Podziel się:

Oceń:

Wiele trzeba było zaangażowania i determinacji licznej grupy ludzi, by „poturbowana” sarna wróciła do swojego środowiska naturalnego.

Zwierzę zostało potrącone w godzinach wieczornych w ostatni dzień października w kolizji drogowej w okolicach miasta Kwidzyna. Wyglądało na ogłuszone i poturbowane, ale mimo późnej pory i nietypowego dnia - bo to dzień przed Wszystkimi Świętymi, udało się znaleźć sposób, by mu pomóc. W „akcji ratunkowej” brali udział m.in. OTOZ Animals, kwidzyńska policja oraz Z-ca wójta Gminy Kwidzyn.

OTOZ Animals skonsultowało się z lekarzem weterynarii aby dostać wytyczne co zrobić ze znaleziskiem. Panowie policjanci pomogli w umieszczeniu sarny na przyczepce, którą przyjechał Pan Z-ca Wójta i zawiózł sarnę na Tereny Rekreacyjne Miłosna. Tam pod opieką Pana Jacka Goszczyńskiego prezesa TRW Miłosna przez dwa tygodnie zwierzę w osobnym boksie przeznaczonym dla koni „dochodziło do siebie”.

We wtorek 12.11 sarna została wypuszczona do lasu, na terenie leśnictwa Miłosna położonego w bezpośrednim sąsiedztwie TRW Miłosna. Zwierzę po otwarciu boksu od razu ruszyło przed siebie do lasu. W szczytnej akcji „zwróceniu sarny przyrodzie” brali udział m.in. Pan Jacek Goszczyński, Pan Krzysztof Michalski – Z-ca Wójta Gminy Kwidzyn, Pracownicy TRW Miłosna,  OTOZ Animals oraz pracownicy Nadleśnictwa Kwidzyn.

 

 

 

 

Źródło: Monika Wudarczyk, Nadleśnictwo Kwidzyn

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe