Agresywni i pijani zniszczyli siedzenia w pociągu. Teraz grozi im 5 lat więzienia

  • 13.12.2019, 08:20
  • Źródło: KWP Gdańsk
Agresywni i pijani zniszczyli siedzenia w pociągu. Teraz grozi im 5 lat więzienia

Podziel się:

Oceń:

Dzięki skutecznej interwencji policyjnych wywiadowców odpowiedzialności karnej nie uniknie trzech mieszkańców Kielc, Pińczowa i powiatu starachowickiego, którzy porozcinali siedzenia w pociągu. Agresywni mężczyźni awanturowali się, zaczepiali innych pasażerów, a gdy zainterweniowali wezwani na miejsce policjanci, znieważyli ich i naruszyli nietykalność cielesną. Mężczyźni dziś zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty, grozi im 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek policjanci zostali zaalarmowani przez konduktora pociągu, o tym, że w jednym ze składów pociągu trzech mężczyzn demoluje wnętrze. Mężczyźni mieli być pijani, wulgarni i agresywni. Oficer dyżurny na miejsce wysłał policyjnych wywiadowców, którzy byli najbliżej tego miejsca. Policjanci weszli do pociągu, który stał na przystanku i podjęli interwencję wobec agresorów. Policjanci wydali im polecenie opuszczenia pociągu, mężczyźni nie reagowali na polecenia policjantów, zaczęli ich znieważać, ubliżać próbowali ich uderzyć.

Wywiadowcy bardzo szybko obezwładnili wszystkich mężczyzn i wyprowadzili ich na peron, wsparcia udzielił im patrol policjantów z referatu interwencyjnego. Zatrzymani zostali doprowadzeni do policyjnych cel, jeden z nich z uwagi na stan upojenia alkoholowego trafił do pogotowia socjalnego dla osób nietrzeźwych.

Dziś zatrzymany 27, 38 i 42-latek zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Mężczyźni odpowiedzą również za zniszczenie siedzeń w pociągu. Przewoźnik złożył zawiadomieni o przestępstwie i wniosek o ściganie sprawców.

Mężczyznom grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe