Życzę nam wspaniałej Polski

  • 24.12.2019, 11:37
  • red.
Życzę nam wspaniałej Polski

Podziel się:

Oceń:

Gdy nadchodzą święta Bożego Narodzenia, rozmyślam o pokorze Trójjedynego Boga, który w Osobie Syna Bożego stał się człowiekiem - Jezusem z Nazaretu. Mając możli-wość pozostania w stanie wiecznej szczęśliwości, wybrał życie w świecie zakończone hańbą krzyża, by własną śmiercią i zmartwychwstaniem pokonać śmierć i obdarzyć nas pełnią błogosławieństwa. Czy w czasie tak pięknych i wzruszających Świąt możemy ży-czyć sobie czegoś lepszego niż dobrze pojęta pokora?

Pokora nie polega na uznawaniu siebie za osobę mało wartościową lub zaprzeczaniu własnym talentom. Wręcz przeciwnie: dostrzegając swoje mocne strony i wykorzystując je dla dobra innych, oddajemy chwałę Stwórcy, który obficie wyposażył nas na godne i udane życie. Pokora jest spoglądaniem w prawdzie na własne człowieczeństwo; osiągnięcia i porażki, zwycięstwa i klęski, zalety i wady, wyzwania i obszary rozwoju. Pozwala nam realistycznie spostrzegać swoje miejsce w świecie a także cieszyć się tym, że mimo naszych niedoskonałości jesteśmy potrzebni innym. Jestem wdzięczny Bogu za wszystkie lekcje pokory, których udzielił mi w życiu, mimo, że często nie były one łatwe.

W nadchodzące Święta a także w Nowym Roku 2020 życzę takiej właśnie autentycznej i radosnej pokory sobie oraz wszystkim osobom szukającym spełnienia w życiu. Bądźmy nawzajem dla siebie bliscy na wzór Chrystusa, który istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi (…) uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci -i to śmierci krzyżowej. (Flp 2:6-7a. 8).

Życzę nam wszystkim pokornego oraz roztropnego rozwoju i wykorzystania talentów, jakimi zostali obdarzeni. Życzę Państwu autentycznej satysfakcji z pełnienia ról, które przypadły Wam w życiu. Szczególnego powodzenia i spełnienia życzę w realizowaniu misji ojcostwa i macierzyństwa! Od jakości naszego zaangażowania w rodzinę zależy bowiem los przyszłych pokoleń. Niech czas Narodzenia Pańskiego oraz wspólne przeżywanie świątecznych tradycji, będzie dla każdej rodziny źródłem pojednania, głębszego zrozumienia i zacieśnienia wzajemnych relacji.

Żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Wszystkim społecznościom i wspólnotom życzę silnych i szczerych więzi. Potrzebujemy w szczególności autentycznego dialogu i lepszej współpracy. Podziały wywołane złym stylem konkurowania o władzę czy popularność, przenoszą się na różne sfery życia społecznego, w których wyrządzają szkody. Potrzebne jest tworzenie nowego klimatu i budowanie rozwiązań, które będą sprzyjać porozumieniu i współpracy, a w konsekwencji wzmocnieniu naszego państwa.

_red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe