Policja wyjaśnia okoliczności potrącenia dwóch nastolatek. Apel o o ostrożność i ograniczone zaufanie

  • 06.02.2020, 09:23
  • Żródło: KPP Tczew
Policja wyjaśnia okoliczności potrącenia dwóch nastolatek. Apel o o ostrożność i ograniczone zaufanie

Podziel się:

Oceń:

POW. TCZEWSKI. 4 lutego doszło do dwóch potrąceń w Szpęgawie i w Tczewie, w których ucierpiały dwie nastoletnie piesze. Karetki zawiozły obie do szpitala w Gdańsku. Mundurowi wstępnie ustalili, że w obu tych zdarzeniach wtargnęły one na jezdnię przed jadące samochody. Funkcjonariusze wykonali dokumentację fotograficzną, przeprowadzili oględziny miejsc zdarzeń oraz rozmawiali ze świadkami. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania.

We wtorek po godzinie 15.00 oficer dyżurny policji w Tczewie został powiadomiony o potrąceniu pieszej, do którego doszło w miejscowości Szpęgawa (gm. Tczew). Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 12-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego przechodziła przez przejście dla pieszych i wtargnęła zza stojącego autobusu wprost pod nadjeżdżającego peugeota, który jechał w kierunku Malenina. W wyniku tego zderzenia piesza z obrażeniami ciała trafiła do gdańskiego szpitala. Funkcjonariusze w związku z uszkodzeniami powypadkowymi zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu.

 

Do drugiego wtorkowego wypadku stróże prawa zostali wezwani po godzinie 18.00 na ulicę 30-go Stycznia w Tczewie. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 13-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego w pobliżu przejścia dla pieszych wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego volkswagena transportera. Funkcjonariusze ustalili, że piesza w tym czasie korzystała z telefonu komórkowego. 13-latka z obrażeniami ciała trafiła do gdańskiego szpitala.

 

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną, rozmawiali ze świadkami, przebadali kierowców na zawartość alkoholu. Badania wykazały, że kierowcy byli trzeźwi. Na podstawie wykonanych na miejscu czynności, funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

 

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe