Przetarg na dokończenie rozbudowy szkoły podstawowej. Będzie nowa sala i stołówka

  • 08.04.2020, 11:45
  • Wawrzyniec Mocny
Przetarg na dokończenie rozbudowy szkoły podstawowej. Będzie nowa sala… UMiG Gniew

Podziel się:

Oceń:

GNIEW. 23 marca Gmina Gniew ogłosiła przetarg na rozbudowę budynku szkoły podstawowej o salę gimnastyczną oraz część dydaktyczną z blokiem żywieniowym wraz z niezbędną infrastrukturą technicznej. Wszystko to ma na celu dokończenie rozpoczętej inwestycji.

Kamień węgielny pod rozpoczęcie jednej z największych w Gniewie inwestycji wkopany został 9 lutego 2018 roku. Celem projektantów było wkomponowanie nowej bryły w otoczenie historycznej placówki. Do budowy obiektu wykorzystane zostały nowoczesne elementy, ale dopasowane architektonicznie do obecnego budynku. Rozbudowa odbywa się bez ingerencji w obecny zabytkowy budynek szkoły.

 

Celem inwestycji jest dobudowanie do istniejącego budynku szkoły podstawowej nowego obiektu dydaktycznego z blokiem żywieniowym i salą gimnastyczną. W nowopowstałym łączniku na parterze znajdą się: pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, sekretariat, pokój dyrektora, pomieszczenia administracji i archiwum, gabinet lekarski, toalety, duża kuchnia wraz ze stołówką. W przeszklonym łączniku powstanie szatnia, z której uczniowie przechodzić będą do sal lekcyjnych w starej bądź nowej części szkoły. Na pierwszym piętrze budynku znajdą się trzy sale dydaktyczne wraz z zapleczami, sala terapeutyczna, świetlica szkolna oraz toalety. Zaprojektowana została również sala gimnastyczna z salą sportową o pow. 474 m2, dwie szatnie oraz pomieszczenie dla nauczycieli wf z zapleczami sanitarnymi oraz magazyny sprzętu sportowego i magazyn gospodarczy.

 

Szkoła przystosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych – nowy obiekt wyposażony zostanie w windę lub platformę o napędzie elektrycznym, powstaną osobne toalety dla niepełnosprawnych uczniów.

 

Gmina Gniew poszukuje inwestora, który dokończy inwestycję. Ta, realizowana ma być z podziałem na zakresy. Pierwszy etap stanowią roboty zewnętrzne zagospodarowania terenu wokół budynku. W drugim etapie wyznaczono roboty wykończeniowe i instalacyjne w obrębie pomieszczeń sali gimnastycznej wraz z zapleczem, a trzeci etap to roboty wykończeniowe i instalacyjne kondygnacji parteru.

 

Datę zakończenia inwestycji wyznaczono na 31 sierpnia 2021 roku. Oferty składać można do 15 kwietnia.

 

opr. (tomm)/UMiG Gniew

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe