Nastraszył bronią i chciał ukraść volkswagena. Nieudana próba rozboju na 70-latku

  • 04.05.2020, 14:59
  • redakcja
Nastraszył bronią i chciał ukraść volkswagena. Nieudana próba rozboju… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

GM. TCZEW. Kryminalni z Tczewa zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Tczewa, którego podejrzewali o przestępstwo usiłowania rozboju. Według ustaleń mundurowych sprawca napadł na 70-latka i grożąc mu przedmiotem przypominającym broń, chciał ukraść samochód pokrzywdzonego.

29 kwietnia br. przed godziną 18. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu rozboju na terenie gminy. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali wysłani kryminalni, którzy ustalili, że sprawca napadł na 70-letniego mężczyznę i grożąc mu przedmiotem przypominającym broń, chciał ukraść volkswagena należącego do pokrzywdzonego. Mundurowi ustalili również, że sprawca został spłoszony przez pokrzywdzonego, który zaczął wołać o pomoc.

 

Wysłani na miejsce policjanci szybko ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis sprawcy. Natychmiast zaczęli sprawdzać pobliski teren i na jednej z ulic zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Kryminalni podczas zatrzymania 47-latka znaleźli przy nim broń, którą najprawdopodobniej posłużył się podczas rozboju.

 

W miniony piątek zatrzymany 47-latek został doprowadzony przez funkcjonariuszy do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący usiłowania rozboju. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania oraz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

 

Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe