Policjanci przekazali dwa niewybuchy saperom. Pociski artleryjski z II wojny światowej?

  • 14.05.2020, 10:00
  • redakcja
 Policjanci przekazali dwa niewybuchy saperom. Pociski artleryjski z II wojny światowej? KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zabezpieczali dwa miejsca, w których znalezione zostały niewybuchy z okresu II wojny światowej. Pierwsze niebezpieczne znalezisko zostało odkryte podczas prac polowych, zaś drugie na terenie kompleksu leśnego. Mundurowi zabezpieczali miejsca odnalezienia niewybuchów do czasu przyjazdu saperów. Funkcjonariusze przypominają, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić.

Na pierwsze nietypowe znalezisko natrafiono w poniedziałek (11 maja br.) przed godziną 15.00. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu przez mieszkańca powiatu tczewskiego niewybuchu na terenie gminy Tczewa. Funkcjonariusz ustalił, że niewybuch znaleziono podczas prac polowych w pobliżu miejscowości Wędkowy. Mundurowi natychmiast zabezpieczyli teren w obrębie niewybuchu. Policjant przeszkolony w zakresie rozpoznania minersko – pirotechnicznego ustalił, że odnaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski, który pochodzi najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Niewybuch ma średnicę około 10 cm długość 60 cm.

 

To jednak nie koniec niebzoiecznych znakezisk. 12 maja br. o godzinie 8.30 tczewscy policjanci otrzymali kolejną informację o odnalezieniu przedmiotu wyglądem przypominającego niewybuch. Tym razem zaskakujący przedmiot został znaleziony podczas spaceru w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Turze (gmina Tczew). Stróże prawa natychmiast zabezpieczyli teren w obrębie niewybuchu. Odnaleziony niewybuch to kolejny pocisk artyleryjski, który ma średnicę około 7 centymetrów i ma długość 30 centymetrów.

 

Odnalezione pociski artyleryjskie 12 maja zostały zabezpieczone przez saperów, którzy je zneutralizują.

Policjanci przypominają, że nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić i przenosić. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję, bądź inne służby.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

 

_redakcja

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe