Pili alkohol. Nagle zaatakował 60-latkę nożem. Pokrzywdzona z ranami kłutymi trafiła do szpitala…

  • 29.05.2020, 11:30
  • redakcja
Pili alkohol. Nagle zaatakował 60-latkę nożem. Pokrzywdzona z ranami kłutymi… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu zaatakował nożem znajomą 60-latkę. Jak ustalili mundurowi, sprawca po zdarzeniu uciekł, a pokrzywdzona z ranami kłutymi trafiła do szpitala. Zatrzymany nietrzeźwy mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania trafił do policyjnego aresztu. Według ustaleń śledczych zatrzymany mężczyzna popełnił ten czyn w recydywie.

W minioną niedzielę (24 maja br.) przed godziną 1.00 policjanci z tczewskiej komendy odebrali zgłoszenie o ugodzeniu nożem kobiety, do którego miało dojść w jednym z mieszkań w mieście. Interweniujący funkcjonariusze po przyjeździe pod wskazany adres zastali ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy medycznej 60-latce. Mundurowi ustalili, że sprawca podczas wspólnego spożywania alkoholu zaatakował swoją znajomą nożem, a następnie uciekł z mieszkania. Pokrzywdzona z miejsca przestępstwa trafiła do szpitala.

 

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 49-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Mundurowi podczas penetracji pobliskiego terenu kilka ulic dalej od zdarzenia zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Stróże prawa doprowadzili mężczyznę do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że 49-latek w chwili zatrzymania miał ponad 2 prom alkoholu w organizmie.

 

W trakcie swojej pracy mundurowi zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej sprawca zranił pokrzywdzoną. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz rozmawiali ze świadkami. Dodatkowo śledczy ustalili, że zatrzymany 49-latek był już karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał za ten czyn w warunkach recydywy.

 

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić 49-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. 26 lutego decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Za przestępstwo usiłowania zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

opr. (tomm)/KPP Tczew

_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe