Prezydent Andrzej Duda odwiedził Powiśle i Mierzeję Wiślaną ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ !

  • 30.05.2020, 17:30
  • Wawrzyniec Mocny
Prezydent Andrzej Duda odwiedził Powiśle i Mierzeję Wiślaną ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ! Wawrzyniec Mocny

Podziel się:

Oceń:

Prezydent RP Andrzej Duda dziś (30 maja) po raz drugi odwiedził powiat sztumski. Tym razem odpowiedział na zaproszenie Zbigniewa Przybysza z małżonką, by zwiedzić Dzierzgoń oraz jedną z największych firm na Powiślu - fabrykę opakowań Kram SA, która jest firmą rodzinną o kapitale polskim.

Państwo Przybysz powitali go serdecznie w głównej siedzibie firmy. Prezydenta powitała Sylwia Celmer, Starosta Powiatu Sztumskiego oraz delegacja lokalnych działaczy PiS. Prezydent otrzymał białoczerwone kwiaty oraz zaproszenie do odwiedzin powiatu sztumskiego, gdy tylko nadarzy się ku temu możliwość. Prezydent podziękował za zaproszenie i obiecał ponownie pojawić się w naszym powiecie.

Podczas wizyty w Dzierzgoniu wielu mieszkańców przybyło powitać głowę Państwa. Andrzej Duda po wizytacji hal i taśm produkcyjnych znalazł czas dla mieszkańców Dzierzgonia. Przybyły rodziny z dziećmi, osoby niepełnosprawne, załoga firmy.  Podczas wizyty obowiązywał rygor sanitarny, chociaż nie było obowiązku noszenia maseczek. Podczas wizyty gospodarczej tej rangi wprowadzono ścisłe zasady bezpieczeństwa, które zapewniło BOR oraz specjalne jednostki policji.

Odwiedziny Dzierzgonia nie miały charakteru imprezy otwartej. W spotkaniu mogła uczestniczyć ograniczona liczba gości z uwagi na wciąż panującą pandemię koronawirusa.

Po wizycie w Dzierzgoniu Andrzej Duda, który ubiega się o reelekcję, odwiedził także mieszkańców sąsiedniej Iławy. Przed wizytą w powiecie sztumskim prezydent odbył wizytę w Krynicy Morskiej.  

Dodajmy, że dokładnie 2 lata temu prezydent odwiedził Sztum. Spotkał się z mieszkańcami powiatu Sztumskiego w sali starostwa, złożył pamiątkowy wieniec przy Pomniku Rodła i przemówił na dziedzińcu zamkowym. To był niezwykły dzień w historii stolicy powiatu sztumskiego. 

 

(tomm)

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (18)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe