Kampania prezydencka zawitała na Kociewie i Powiśle. Posłowie Kazimierz Smoliński i Kacper Płażyński za kandydaturą Andrzeja Dudy

  • 14.06.2020, 12:39
  • Wawrzyniec Mocny
Kampania prezydencka zawitała na Kociewie i Powiśle. Posłowie Kazimierz…

Podziel się:

Oceń:

13 kwietnia w godz. 9.00 - 11.00 miało miejsce spotkanie posłów Kazimierza Smolińskiego i Kacpra Płażyńsiego z mieszkańcami Tczewa, poświęcone wyborom prezydenckim. Był to element kampanii prezydenckiej. Posłowie m.in. zachęcali do oddania głosów na Andrzeja Dudę. Politycy dokonali także podsumowania bieżącej polityki rządu i prezydenta.

Ale padały też pytania dotyczące rozwoju Tczewa w tym co dalej z przebudową Mostu Tczewskiego. Posłowie najpierw rozdawali ulotki. Kacper Płażyński rozmawiał m.in. z przedsiębiorcami na tczewskim Mnahattanie.

 

Dobra współpraca z pałacem przydenckim

Następnie w pobliżu Dworca PKP miała miejsce konferencja dla mediów.

 

- Pan prezydent Andrzej Duda jest jedynym prezydentem w historii, który odwiedził wszystkie powiaty – mówił Kacper Płażyński. - Jako posłom współpraca z prezydentem Dudą układała się bardzo dobrze, podobnie jak z rządem, dlatego sądzimy, że warto to podtrzymać. Jeździmy po Państwa okręgach i przypominamy, co się udało przez ostatnich pięć lat.

 

Kacper Płażyński podkreślił przeprowadzanie właśnie inwestycji kolejowych (modernizacja 200 dworców w Polsce). Ma to odbicie także w Tczewie, w którym odbywa się przebudową budynku Dworca PKP, który będzie posiadał wygodną infrastrukturę, ale i szereg udogodnień dla niepełnosprawnych. Kolejnym programem kolejowym ma być budowa nowych przystanków i przebudowa obecnych w małych miejscowościach.

 

- Po jednej stronie wartości i tradycji, a po drugiej mamy prezydenta Warszawy, który mówi, że chciałby być pierwszym włodarzem, który udzieliłby ślubu parze homoseksualnej. Dziś kiedy dziennikarze pytają go o tzw. plan Rabieja – o małżeństwa homoseksualne i adopcję przez te pary dzieci, to nie potrafi na te pytania odpowiedzieć. Andrzej Duda nie boi się mówić o swoich poglądach i na każde pytania odpowiada. Wybór R. Trzaskowskiego to wojna niepewność i odwrócenie porządku, który w Polsce do tej pory mieliśmy.

 

Inwestycje na Pomorzu i Most Tczewski

Po tej wypowiedzi zwolennicy Andrzeja Dudy zaczęli skandować za jego poparciem.

 

- Wybór Andrzeja Dudy to wybór pomiędzy Polską+, a Polską-. To postawienie na wielkie inwestycje infrastrukturalne jak Centralny Port Komunikacyjny czy przekop Mierzei Wiślanej, który stworzy szansę rozwoju we wschodniej części Polski północnej - mówił z kolei Kazimierz Smoliński. - Jest już przygotowany projekt remontu Drogi Krajowej nr 22 przez całe woj. Pomorskie. Jest projekt trasy kolejowej 201 (Gdynia – Bydgoszcz), droga S6, która jak powiedział prezydent Duda, będzie realizowana z funduszy krajowych oraz obwodnica Starogardu Gd. Tych inwestycji na Pomorzu jest bardzo dużo. Jestem pewien co do tego, że zapadnie decyzja co do dalszego finansowania mostu w Tczewie. Formuła remontu przez samorząd się wyczerpała. Powiat nie jest dalej w stanie po dwóch etapach przebudowy realizować kolejnych prac. Musimy znaleźć sposób, by ta inwestycja mogła być realizowana z budżetu państwa lub samorządu wojewódzkiego. W czerwcu możemy spodziewać się decyzji w sprawie mostu.

 

Dziennikarze dopytywali o most. Kacper Płażyński podkreślił znaczenie historyczne zabytku i konieczność jego odbudowy z zachowaniem jego przeszłości. Nie ukrywał też, że nie da się tego zrobić bez nacisku społecznego i lokalnych posłów.

 

Poseł Smoliński przeciwstawił też ideologię LGBT z działaniami w sprawie Karty Praw Rodzin.

Omówiono też ogólnie założenia CPK. Trasa do CPK będzie przebiegała przez Kwidzyn, co spowoduje, że odcinek Kwidzyn - Gdańsk będzie można pokonać przez ok. 30 minut. K. Smoliński porównał CPK do tak przełomowych przedsięwzięć jak budowa portu w Gdyni czy Centralnego Okręgu Przemysłowego – największej inwestycji II RP.

 

Poseł K. Płażyński zapowiedział kolejne etapy sobotniego agitowania za prezydentem A. Dudą poprzez wizyty z mieszkańcami w Kwidzynie i Sztumie.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe