Wizyta Premiera RP na Pomorzu

  • 22.06.2020, 09:14
  • Źródło: PUW Gdańsk
Wizyta Premiera RP na Pomorzu

Podziel się:

Oceń:

Rządowe wsparcie na ratowanie miejsc pracy i utrzymanie płynności finansowej w firmach po kryzysie wywołanym przez COVID-19  to główny temat niedzielnej wizyty Premiera  RP Mateusza Morawieckiego na Pomorzu. Szefowi rządu towarzyszy Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

W siedzibie Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” w Gdańsku Prezes Rady Ministrów spotkał się z beneficjentami tarczy antykryzysowej.  - Prezydent Andrzej Duda skonstruował program wychodzenia z kryzysu po epidemii koronawirusa. Zaproponowaliśmy błyskawiczne rozwiązania dla ratowania miejsc pracy. Te rozwiązania określono jako największy pakiet fiskalny w Europie - podkreślił.

Do firm w Pomorskiem trafiło już 5.9 mld zł wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej, tarczy finansowej i raczy pomocowej BGK.

 - Tutaj, dla Pomorza, również mamy dalsze rozwiązania wspierające rozwój: tarczę inwestycyjną - dodał premier zwracając uwagę, że tarcza finansowa to instrument, który dzisiaj ratuje gospodarkę. - Gdyby nie to, mielibyśmy szalejące bezrobocie. Analitycy mówią o największym kryzysie od 100 lat. Żeby zrekompensować szok płynnościowy i podażowy zaproponowaliśmy nasze tarcze.(…) Dla nas pieniądze w budżecie były i są po to, żeby największa wartość jaką jest człowiek, zachować. Dać mu szansę na lepsze życie. Rozwijamy z Andrzejem Dudą plany inwestycyjne i gospodarcze- zaznaczył.

Szef rządu mówił także o Obwodnicy Trójmiasta, drodze S6.  - To są rozwiązania komunikacyjne, które podniosą atrakcyjność inwestycyjną województwa pomorskiego i pomogą przyciągnąć inwestorów.(…) Polska w raporcie Financial Times jest numerem 1 na świecie w pierwszych miesiącach tego roku jeżeli chodzi o przeciąganie zagranicznych inwestycji. To nasza skuteczność i kierunek dalszego rozwoju. Potrzebujemy dobrej polityki gospodarczej. To dlatego użyliśmy wszelkich sił i środków żeby ratować miejsca pracy.


 


Po południu Mateusz Morawiecki i wojewoda Dariusz Drelich, w Akademii Pomorskiej w Słupsku, spotkali się z przedstawicielami gmin korzystających z Programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2024.

Cel programu:
• poprawa dostępności transportowej
• bezpieczeństwa ruchu drogowego
• zwiększenie mobilności
• podniesienie jakości życia mieszkańcowi
• wzrost atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej

Do samorządów, w ramach programu,  trafi prawie 14 mln zł na 8 inwestycji. Umowy z beneficjentami podpisał Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe