Muzeum Narodowe w Gdańsku uruchamia od 1 lipca 2020 roku swój kolejny oddział - Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim.

  • 01.07.2020, 09:42
  • Źródło: Muzeum Narodowe w Gdańsku
Muzeum Narodowe w Gdańsku uruchamia od 1 lipca 2020 roku swój kolejny… Muzeum Narodowe w Gdańsku

Podziel się:

Oceń:

Czynne są już Oddział Sztuki Nowoczesnej i Oddział Etnografii z siedzibami w Parku Oliwskim, Oddział Zielona Brama i Gdańska Galeria Fotografii w Zielonej Bramie przy ul. Długi Targ 24, a także Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Gości Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim będą obowiązywać nowe zasady zwiedzania pałacu:

– będzie konieczne zakrywanie nosa i ust, a także dezynfekowanie rąk. W części recepcyjnej zostało przygotowane stanowisko z płynem dezynfekującym, jest on też dostępny w toaletach; obowiązek noszenia maseczek nie dotyczy obszaru parku,
– w salach wystawienniczych pałacu jednocześnie będzie mogło przebywać 20 osób, ale w każdej sali maksymalnie 5 osób;
– czas przebywania w każdej z sal wystawienniczych został ograniczony do 15 minut;
– widzowie będą mogli zwiedzać muzeum indywidualnie lub w maksymalnie 5-osobowych grupach, przy czym należy pamiętać o zachowaniu dwumetrowego dystansu od innych gości i pracowników muzeum;
– szatnie będą nieczynne, nie będzie więc możliwości zostawienia wierzchnich okryć. Zwiedzającym zostanie udostępnione miejsce do przechowania parasoli, walizek i plecaków podróżnych, przy czym muzeum nie ponosi za nie odpowiedzialności;

– opłaty za bilet wstępu do muzeum będą przyjmowane zarówno w gotówce, jak i kartami płatniczymi. Nie będzie możliwości zakupu biletu wstępu przez Internet.

 

Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim dysponuje odpowiednimi środkami do mycia i dezynfekcji rąk. W budynku cyklicznie będą wykonywane czynności sanitarne zapewniające czystość w udostępnianej przestrzeni, systematycznie będą dezynfekowane klamki, poręcze oraz toalety.

 

Do odwołania Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim będzie czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00 – 17.00. Poniedziałek jest dniem, w którym ustawowo muzeum jest nieczynne.

 

Wszystkie informacje na temat oferty kulturalnej Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim, dni i godzin otwarcia oddziału, cen biletów, a także dostępności dla osób niepełnosprawnych ruchowo oraz udogodnień dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności są opublikowane na stronie muzeum narodowego w Gdańsku.

 

Źródło: Muzeum Narodowe w Gdańsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe