Uczelnia i klub powinny działać zespołowo

  • 06.07.2020, 11:35
  • Źródło: K.R./AWFiS
Uczelnia i klub powinny działać zespołowo Beata Zarach / AWFiS

Podziel się:

Oceń:

W ciągu trzech najbliższych miesięcy poznamy nowego prezesa klubu AZS AWFiS Gdańsk. Lada dzień w klubie rozpocznie się audyt, który pokaże, jak wygląda sytuacja finansowa w klubie.

AZS AWFiS to jeden z najbardziej zasłużonych klubów dla gdańskiego sportu. Mimo, że wraz z końcem czerwca z funkcji prezesa zrezygnował Waldemar Moska, to klub nadal funkcjonuje bez przeszkód.

– Nie mamy obowiązku przeprowadzania audytu, ale zarząd podjął decyzję o zbadaniu naszych finansów. Aby wszystko było transparentne, przeprowadzi go firma zewnętrzna. Chcemy udowodnić, że wszystkie plotki dotyczące naszego klubu były po prostu wyssane z palca. Jeszcze 5 lat temu byliśmy zadłużeni na ok. 400 tysięcy złotych. W ciągu ostatnich kilku lat, kiedy prezesem był Waldemar Moska, AZS AWFiS wyszedł na prostą i uregulował całość zobowiązań – mówi Wiesława Toczyńska, dyrektor AZS AWFiS.

Zgodnie ze statutem wybory nowego prezesa muszą się odbyć w ciągu trzech najbliższych miesięcy. Na giełdzie osób, które mogłyby objąć funkcję prezesa, pojawiła się wiele nazwisk.

– Jako uczelnia musimy wypracować mechanizmy, które zachęcą studentów-sportowców do studiowania w AWFiS i dalszego szkolenia w klubie. Mamy bardzo bogatą bazę sportową, którą musimy jak najlepiej wykorzystywać. Wspólnie z klubem musimy pokazać nasz potencjał, który posiadamy zarówno w bazie, jak i w ludziach, a więc doskonałych wykładowcach i trenerach. Moim zdaniem klub i uczelnia swoje działania powinny prowadzić jako jeden zespół – podkreśla prof. Paweł Cięszczyk, rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Dodajmy jeszcze tylko, że prawdopodobnie na wtorkowym posiedzeniu członkowie zarządu AZS AWFiS przyjmą rezygnację Waldemara Moski.

(KR)

 

Źródło: K.R./AWFiS

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe