Weekendowa Strefa Aktywności przy Stadionie Energa Gdańsk

  • 07.07.2020, 11:00
  • Źródło: UM Gdańsk
Weekendowa Strefa Aktywności przy Stadionie Energa Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Od soboty, 11 lipca rusza akcja Weekendowa Strefa Aktywności. W każdą sobotę i niedzielę wakacji gdański stadion zaprasza rodziny, grupy przyjaciół i wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas oraz odpocząć na świeżym powietrzu.

Weekendowa Strefa Aktywności to świetny sposób na wakacje w mieście. Co weekend na mieszkańców i turystów odwiedzających Stadion Energa Gdańsk od godziny 11.00 do 17.00 będą czekały nowe atrakcje. Ze stałych punktów programu wymienić można m.in. dmuchańce dla dzieci, gry, zabawy i konkursy, fotobudkę, żywą maskotkę oraz zajęcia sportowe. Na głodnych czeka wspólne grillowanie i drobne przekąski.

W ramach Weekendowej Strefy Aktywności warto odwiedzić też stadionową Fun Arenę, czyli największy park rozrywki na Pomorzu. Na ponad 9 tys. m2 przestrzeni znajduje się m.in. skatepark, escaperooms, bajeczny plac zabaw dla dzieci, świetnie zaaranżowana przestrzeń do pojedynku na laserowy paintball lub łuki, a także Movement Arena, gdzie można uprawiać m.in. parkour, kalistenikę czy taniec. Na zewnątrz czekają bungiee oraz gokarty, w tym tandemowe, na których można jeździć z dziećmi. Fun Arena jest czynna codziennie do 21.00 (plac zabaw do 20.00). W jej ofercie możemy też znaleźć zwiedzanie bursztynowego Stadionu z przewodnikiem oraz wejście na wyjątkowy punkt widokowy, który znajduje się 30 metrów nad murawą. Te atrakcje są czynna do 18.00. Wszystkie punkty parku rozrywki wdrożyły nowe zasady bezpieczeństwa związane z Covid-19.

Więcej informacji o Weekendowej Strefie Aktywności i Fun Arenie wraz z informacjami o parkingu można znaleźć na stronie Stadionu Energa. Wydarzenie jest częścią akcji #CzasNaGdańsk. Partnerem Weekendowej Strefy Aktywności jest Fundacja Obudź Nadzieję.

 

Źródło: UM Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe