Nowa przystań i modernizacja mostów. Dodatkowe 4 mln zł dla powiatu nowodworskiego na inwestycje na Pętli Żuławskiej

  • 08.07.2020, 10:40
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Nowa przystań i modernizacja mostów. Dodatkowe 4 mln zł dla powiatu nowodworskiego…

Podziel się:

Oceń:

Dodatkowe wsparcie samorządu województwa przeznaczone będzie na przebudowę mostów na Tudze. Dzięki temu do nowej przystani w Nowym Dworze Gdańskim dopłyną żeglarze. Bez wsparcia samorządu województwa realizacja inwestycji byłaby wręcz niemożliwa.

Decyzję o dodatkowych środkach z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 przekazał władzom powiatu nowodworskiego marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

 

Samorząd województwa pomaga

Wartość realizowanej w powiecie nowodworskim inwestycji, to ok. 12,4 mln zł. W związku ze zmianami na rynkach cena zaplanowanych zadań wzrosła. – Dodatkowe wsparcie jest odpowiedzą Zarządu Województwa Pomorskiego na prośbę władz powiatu, które wnioskowały o dodatkowe środki. Wiem, że bez tego realizacja tej inwestycji byłaby bardzo utrudniona lub wręcz niemożliwa – zaznaczył Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Ostatecznie unijne dofinansowanie wyniesie 10,5 mln zł.

 

Co to za inwestycja?

W ramach projektu powstanie przystań żeglarska w Nowym Dworze Gdańskim. – Będzie tu między innymi sezonowy bosmanat z zapleczem sanitarnym, pomost pływający do cumowania, ale również infrastruktura dla rowerzystów – wyliczał marszałek Struk. Cały przylegający teren zostanie uporządkowany. Co ciekawe, na terenie przystani zainstalowane zostaną nadajniki sieci wi-fi. Wraz z budową przystani projekt przewiduje prace na mostach w Tujsku i Rybni. Zostaną one odrestaurowane, a most w Żelichowie, dotąd stały, będzie mostem zwodzonym. – Obecnie do stolicy Żuław Wiślanych Tugą dopłynąć nie można. Ale dzięki uruchomieniu mechanizmów podnoszenia mostów droga wodna stanie się żeglowna – podkreślał marszałek. – Atrakcją będzie nie tylko szlak wodny, ale i zwodzone mosty, które niewątpliwie są jednym z charakterystycznych elementów żuławskiego krajobrazu – dodał. Cała inwestycja realizowana jest w ramach strategicznego przedsięwzięcia „Rozwój oferty turystyki wodnej w obrębie Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej".

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe