Szpital ma nowoczesną kardiologię. "Jest to prawdopodobnie największa inwestycja w Polsce jeśli chodzi o szpitale powiatowe"

  • 11.07.2020, 11:20
  • Jacek Trzosowski
Szpital ma nowoczesną kardiologię. "Jest to prawdopodobnie największa inwestycja w Polsce jeśli chodzi o szpitale powiatowe" Jacek Trzosowski

Podziel się:

Oceń:

Symbolicznie, bo jednak jesteśmy w trudnym czasie z powodu pandemii, ale jednak! W czwartek uroczyście otwarty został Oddział Kardiologiczny w Kociewskie Centrum Zdrowia Sp. z o o. To jeden z pięciu oddziałów remontowanych i modernizowanych w ramach realizowanego #WielkiProjekt przez Powiat Starogardzki. Roboty budowlane pochłonęły ponad 1,7 mln zł, sprzęt i wyposażenie to wydatek prawie 400 tys. zł.

W ramach projektu gruntownie przebudowaliśmy ok 500 m2 powierzchni oddziału, zakupiliśmy niezbędne wyposażenie i sprzęt medyczny, m.in. 19 łóżek, w tym 7 do intensywnego nadzoru, stół zabiegowy, lampa zabiegowa, defibrylator, szafy lekarskie, zabudowy meblowe. Powstała zupełnie nowa, w pełni wyposażona pracownia echokardiologiczna oraz pracownia EKG.

Jacek Trzosowski

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe