Zgoda KE na połączenie Orlenu z Lotosem

  • 14.07.2020, 19:52
  • IL
Zgoda KE na połączenie Orlenu z Lotosem Krystian Maj/KPRM

Podziel się:

Oceń:

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował o zgodzie Komisji Europejskiej na przejęcie przez PKN ORLEN gdańskiego koncernu paliwowego LOTOS S.A.

W ten sposób kończy się proces dotyczący formalnego przejęcia. Dzięki tej zgodzie w Polsce powstanie gigant energetyczno-paliwowy, który będzie liczącym się graczem w Europie i świecie. Jak wiadomo wcześniej PKN Orlen przejął gdańską Energę SA. Jak poinformowali decydenci nie będzie miało to znaczenia na ilość i warunki zatrudnienia pracowników w spółkach. Rozwój giganta energetyczno-paliwowego pozwoli uzyskać wartość dodatkową w wielu zakresach np. w rozwiązaniach technologicznych czy zakupach surowców.

Wicepremier Jacek Sasin poinformował też o podpisanym liście intencyjnym Orlenu i PGNiG, w którym również Orlen przejmie udziały PGNiG. Proces budowania polskiego giganta będzie pozytywnie oddziaływał na rozwój gospodarczy gospodarki narodowej.

IL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe