II tura „Bitwy o wozy” rozstrzygnięta. 4 auta dla Pomorskiego!

  • 16.07.2020, 10:18
  • Źródło: PUW Gdańsk
II tura „Bitwy o wozy” rozstrzygnięta. 4 auta dla Pomorskiego!

Podziel się:

Oceń:

Kosakowo – 78,12 %, Parchowo – 74,78%, Krynica Morska – 74,73 % i Brusy – 70,87 %, - to zwycięskie gminy z Pomorskiego drugiej tury „Bitwy o wozy”. Gratulujemy!

Najwyższa frekwencja w gminach do 20 tys. mieszkańców w II turze wyborów prezydenckich była w gminach: Klwów, Szulborze Wielkie i Słupia. – Łącznie 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z byłych 49 województw otrzyma, zgodnie z naszymi zapowiedziami, wozy strażackie. Między innymi dzięki akcji MSWiA udało się osiągnąć najwyższą frekwencję wyborczą w Polsce w XXI wieku – powiedział wiceminister MSWiA  Paweł Szefernaker.

W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Jedynym elementem, który zdecydował o zwycięskiej liście gmin, była frekwencja wyborcza (nie były do niej wliczane głosy oddane na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania). O nowe wozy nie mogły ubiegać się gminy, które zwyciężyły już w I edycji akcji.

W drugiej turze „Bitwy o wozy” najwyższą frekwencję – 94,61 proc. – odnotowano w gminie Klwów (powiat przysuski, byłe woj. radomskie). Drugie miejsce z frekwencją 89,9 proc. zajęła gmina Szulborze Wielkie (powiat ostrowski, byłe woj. łomżyńskie), a trzecie z frekwencją 86,86 proc. gmina Słupia (powiat skierniewicki, byłe woj. skierniewickie). W żadnej z 49 zwycięskich gmin frekwencja nie była niższa niż 68 proc.

Wójtowie i burmistrzowie zwycięskich gmin, w ciągu dwóch tygodni, otrzymają w MSWiA oficjalne promesy na zakup wozów strażackich.

 

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe