Z mapą można biegać lub spacerować po Gaju Gutenberga. Nowe trasy i nowe przygody czekają!

  • 22.07.2020, 10:17
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Z mapą można biegać lub spacerować po Gaju Gutenberga. Nowe trasy i nowe przygody czekają!

Podziel się:

Oceń:

Samodzielne biegi lub spacery z mapą po przygodę po Gaju Gutenberga rozpoczną się 25 lipca i potrwają do 2 sierpnia. Wystarczy zgłosić swój udział w 14. Samodzielnym Harpusiu i wyruszyć na niezwykłą przygodę.

Każde wydarzenie odbywa się samodzielnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zasady na czas pandemii

Samodzielny Harpuś odbywa się całkowicie indywidualnie. Oznacza to, że uczestnicy nie spotykają się, a każdy sam decyduje sam jakiego dnia i o jakiej porze wybierze się na trasę. W Strefie Uczestnika na stronie www podane będą daty i godziny otwarcia i zamknięcia trasy w terenie. Wyjście w terenem ze swoim zespołem odbywa się o dowolnej porze dowolnego dnia (trasa jest ustawiona od 25 lipca godz. 11. 00 do 2 sierpnia godz. 18. 00) po otrzymaniu mapy na e-maila podanego w zgłoszeniu.

Dla uczestników do wyboru są cztery trasy: zielona – 12 PK, niebieska – 17 PK, czerwona – 22 PK i czarna – 30 PK.

Start/meta będzie znajdować się na skraju lasu, przy wejściu do Teatru Leśnego. Współrzędne GPS: 54.371872 N, 18.598356 E.

Opłata startowa – pakiet kosztuje 20 zł za cały zespół. Zgłoszenia przyjmowane są na bieżąco na aktywne w danym momencie Samodzielne Harpusia, a konkretne daty podane są w Strefie Uczestnika.

Cele imprezy

Chodzi o rozwijanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zamiłowania do turystyki aktywnej i rekreacji oraz zachęcenie do aktywności społeczeństwa na świeżym powietrzu. Ważna jest też popularyzacja imprez na orientację jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku dla rodzin, praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz ukazanie uczestnikom ciekawych miejsc do spędzania czasu wolnego w trójmiejskich dzielnicach.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe