Eksperci badali przyczyny wypadku na autostradzie A1

  • 24.07.2020, 17:24
  • redakcja
Eksperci badali przyczyny wypadku na autostradzie A1 KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej oraz przedstawiciele zarządcy drogi pracowali na autostradzie A1 w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego 20 lipca, w którym śmierć poniósł pasażer skody. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w tym miejscu.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym.

 

- W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej – mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Specjaliści ci spotykają się w miejscu, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową Do takiego zdarzenia doszło 20 lipca br. na autostradzie A1 w kierunku Gdańska pomiędzy zjazdami Swarożyn a Stanisławie.

 

Przypomnijmy. W tym czasie dyżurny policji przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym samochód osobowy miał uderzyć w tył tira. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 27-letni kierowca skody uderzył w tył naczepy, a następnie w bariery energochłonne. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 58-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu.

 

Wczoraj w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

_redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe