Młodzieżowa Rada Ekologiczna - nabór

  • 29.07.2020, 10:53
  • Źródło: PUW Gdańsk
Młodzieżowa Rada Ekologiczna - nabór

Podziel się:

Oceń:

Trwa nabór dla Młodzieżowej Rady Ekologicznej przy Ministrze Środowiska. Dzieci i młodzież będą uczestniczyć w proekologicznych decyzjach administracji rządowej.

W skład Młodzieżowej Rady Ekologicznej wejdą 32 osoby w wieku od 13 do 21 lat, pochodzące z całej Polski. Nabór kandydatów trwa do 9 września. Pierwsze posiedzenie rady planowane jest również we wrześniu.

Rada będzie mieć nie tylko głos doradczy, lecz także będzie dysponować swoim budżetem przekazanym ze środków partnera projektu – Lasów Państwowych. MRE będzie mogła także przyznawać granty na proekologiczne działania dzieci i młodzieży. Posiedzenia odbywać się będą przynajmniej raz na kwartał. Rada może również zebrać się i działać "ad hoc" w przypadku konieczności szybkiej reakcji. Wśród partnerów merytorycznych projektu są Lasy Państwowe, Parki Narodowe, Państwowy Instytut Geologiczny. Swoim patronatem projekt objął Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak.
Do kompetencji Młodzieżowej Rady Ekologicznej przy Ministrze Środowiska należy wyrażanie opinii w zakresie spraw objętych działami administracji rządowej dotyczącej środowiska, a w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian polityki, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie właściwości Ministra Środowiska, w tym propozycji rozwiązań.


Więcej informacji na: https://mre.srodowisko.gov.pl/

 

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe