24-latek ubrany w koszulkę z napisem: „Policja” jechał motocyklem po chodniku

  • 13.08.2020, 09:52
  • Źródło: KWP Gdańsk
24-latek ubrany w koszulkę z napisem: „Policja” jechał motocyklem po chodniku

Podziel się:

Oceń:

W miniony piątek funkcjonariusze słupskiej drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę korzystającego z chodnika i ubranego w koszulkę z napisem: Policja. Mężczyzna znał przepisy drogowe i wiedział, że popełnia wykroczenie. O tym, że noszenie ubrania z napisem: „Policja” jest niezgodne z prawem, dowiedział się od interweniujących policjantów. Za wykroczenia 24-latek został ukarany mandatami karnymi.

Z niecodzienną sytuacją mieli do czynienia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. W miniony piątek w centrum Słupska zauważyli motocyklistę, który swoim jednośladem jechał po chodniku. Uwagę mundurowych zwrócił też napis: „Policja”, jaki mężczyzna miał na koszulce. W odpowiedzi na zastany widok policjanci podjęli interwencję.

Kontrolowanym okazał się 24-letni mieszkaniec Słupska. Mężczyzna świadomie popełnił jedno z wykroczeń. Wiedział, że chodnik nie służy do jazdy motocyklem. Swoje zachowanie tłumaczył chęcią skrócenia sobie drogi i brakiem czasu na stanie w korkach za pojazdami znajdującymi się na jezdni. Policjanci uświadomili go, że noszenie ubioru z napisem „Policja” też jest naruszeniem opisanym w art. 61 kw. W konsekwencji sprawca wykroczeń został ukarany dwoma mandatami karnymi.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe