Po wypadku autokaru na trasie A1

  • 18.08.2020, 11:34
  • Źródło: PUW Gdańsk
Po wypadku autokaru na trasie A1

Podziel się:

Oceń:

Dziesięcioro dzieci, poszkodowanych 15 sierpnia br. w wypadku autokaru na trasie A1, zostało już wypisanych ze szpitali i odebranych przez rodziców – informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. Wojewoda Pomorski, który był na miejscu zdarzenia, podziękował służbom za sprawną akcję ratunkową.

Szanowni Państwo,
dziękuję za sprawną akcję pomocy dla dzieci i dorosłych poszkodowanych w wypadku autokaru na trasie A1.

Działania służb - strażaków, policjantów, dyspozytorów i medyków oraz współpraca między poszczególnymi elementami systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego województwa pomorskiego przyniosła efekty. Poszkodowanym szybko zapewniono specjalistyczną pomoc medyczną i psychologiczną.

Dziękuję lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy pełnili 15 sierpnia br. dyżur w Szpitalu Marynarki Wojennej, szpitalach - M. Kopernika , Św. Wojciecha , UCK w Gdańsku, a także w Tczewie, Elblągu, Grudziądzu, Starogardzie Gdańskim i Kościerzynie. Szczególne podziękowania należą się medykom ze Szpitala Dziecięcego Polanki, którzy otoczyli opieką połowę poszkodowanych i zorganizowali dla nich zaplecze socjalne.

Wojewoda Pomorski
Dariusz Drelich


Przypomnijmy, do wypadku doszło trasie A1, o godz. 5.45, w miejscowości Stanisławie, na 18 kilometrze w stronę Gdańska. Podróżowało nim ze Śląska do Mikoszewa 31 osób – dzieci, młodzież i 8 opiekunów. Autobus wypadł z trasy, przekoziołkował i dachował. 4 osoby zostały ciężko ranne, 5 średnio, pozostałe lekko.

 

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe