Kierowca hondy zderzył się czołowo peugeotem. Poddano ich badaniu na obecność alkoholu...

  • 27.08.2020, 07:30
  • Wawrzyniec Mocny
Kierowca hondy zderzył się czołowo peugeotem. Poddano ich badaniu na obecność alkoholu...

Podziel się:

Oceń:

GM. GNIEW. Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Piaseczno 24 sierpnia przed godz. 21 na DK nr 91. Według wstępnych ustaleń kierujący hondą podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka peugeotem. Do szpitala trafiły dwie osoby z hondy. Mundurowi zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów oraz zatrzymali sprawcy tego wypadku prawo jazdy. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do kierowców o ostrożność i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego.

 

- Pracujący na miejscu stróże prawa ustalili, że do zdarzenia doszło, gdy 25-letni kierowca hondy podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka peugeotem – informuje asp. Sztag. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierujących pojazdami, którzy byli trzeźwi. Funkcjonariusze 25-latkowi kierującemu hondą zatrzymali prawo jazdy. Z powodu uszkodzeń powypadkowych, policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów. W wyniku tego zdarzenia 25-letni kierowca oraz 20-letnia pasażerka hondy z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Teraz mundurowi wyjaśniają okoliczności tego wypadku drogowego.

 

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że wyprzedzanie to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe