Zamiast biletu – dowód rejestracyjny. W najbliższy wtorek pociągiem pojedziesz za darmo

  • 21.09.2020, 14:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Zamiast biletu – dowód rejestracyjny. W najbliższy wtorek pociągiem pojedziesz…

Podziel się:

Oceń:

Jak co roku, 22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przez cały dzień będzie można za darmo korzystać z pociągów kursujących na terenie województwa pomorskiego. Wystarczy być właścicielem lub współwłaścicielem samochodu i mieć ze sobą dowód rejestracyjny.

Dzień bez samochodu jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 

Pociągiem za darmo

Samorząd województwa pomorskiego zachęca, aby 22 września 2020 r. tradycyjnie zostawić samochód w domu i w podróż wybrać się pociągiem. Tego dnia bowiem wszyscy właściciele lub współwłaściciele samochodów będą mogli podróżować koleją za darmo. Wystarczy w podróż zabrać dowód rejestracyjny samochodu oraz dokument tożsamości. Bezpłatne przejazdy będą możliwe wszystkimi pociągami regionalnymi Polregio oraz Szybkiej Kolei Miejskiej. Oferta będzie obowiązywać na terenie całego województwa, tj. pomiędzy stacjami: Sycewice, Słosinko, Czarne, Bukowo Człuchowskie, Smętowo, Prabuty i Stare Pole. Bezpłatne przejazdy obowiązują przez cały dzień.

 

Przez metropolię bez biletu

Bezpłatne w tym dniu będą również przejazdy komunikacją miejską na terenie Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Oznacza to, że właściciele samochodów będą mogli za darmo jeździć trolejbusami, tramwajami i autobusami w metropolii trójmiejskiej oraz 14 gminach. Podobnie jak w przypadku pociągów, w razie kontroli biletowej należy okazać dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument tożsamości.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe