Dzieła impresjonistów wychodzą z ram!

  • 21.09.2020, 13:51
  • Źródło: GrupaMTP
Dzieła impresjonistów wychodzą z ram!

Podziel się:

Oceń:

Zobacz na własne oczy Impresję, Wschód Słońca Moneta na falującej wodzie, daj się porwać w wir Gwieździstej Nocy Vincenta Van Gogha.

Załóż okulary 3D i wybierz się w niesamowitą podróż po świecie sztuki.

Zobacz wystawę, na której dzieła największych malarzy impresjonizmu i postimpresjonizmu zyskały jeszcze większą głębię i ekspresję. Światło razi swoim blaskiem przebijając się przez korony drzew, aż mrużymy oczy, słoneczników można dotknąć, a groźne burzowe chmury rozciągają się nad rozkołysanym morzem. Wszystko jest w nieustannym ruchu, mimo, że czasem to widok „martwej natury”. Na obrazach, tak dobrze wszystkim znanych, odkrywamy detale dalszego planu albo odnajdujemy elementy, na które do tej pory nie zwróciliśmy żadnej uwagi.

Jedyna tego typu, europejska wystawa

Blisko 60 dzieł najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzono do wersji 3D z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Będzie można zobaczyć ożywione obrazy takich klasyków jak: Monet, Manet, Morisot, Degas, Cezanne, Renoir, Sisley, Whistler, Gauguin, czy Vincent Van Gogh.

W związku z wytycznymi GIS wszyscy zwiedzający są proszeni o wypełnienie ankiety epidemicznej online.

Ankietę należy wypełnić również dla dzieci, dla których wstęp jest bezpłatny. Należy pobrać bilet za 0 zł.

Wstęp na wystawę w grupach.

Godzina wstępu podana na bilecie jest orientacyjna. Należy przybyć 15 minut wcześniej w celu odebrania okularów 3D. Zwiedzanie rozpoczyna się z przewodnikiem, który przedstawia na przykładzie kilku pierwszych obrazów w jaki sposób należy je oglądać w technice 3D, by w pełni dostrzec głębię i walory tej wystawy. Dalsze zwiedzanie jest już indywidualne.

Czas zwiedzania całej wystawy to minimum 45-60 minut.

Źródło: GrupaMTP

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe