OBYWATELSKIE UJĘCIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

  • 26.09.2020, 10:24 (aktualizacja 26.09.2020, 10:26)
  • Tomasz Dominowski

Podziel się:

Oceń:

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 31-letniego mieszkańca powiatu kwidzyńskiego. Kierując samochodem miał poważne problemy z jego opanowaniem. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujemy słowa uznania i podziękowania za obywatelską postawę młodych ludzi, dzięki którym być może uniknięto kolejnej tragedii na drodze.

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w minioną niedzielę 20 września br. Z relacji świadków, którzy jadąc samochodem widzieli przemieszczający się samochód m-ki Opel, wynika, że kierujący nim mężczyzna jadąc od strony Baldramu w kierunku Kwidzyna miał poważne problemy z utrzymaniem toru jazdy. Relacjonujący to zdarzenie świadkowie, mówili, że gdy zauważyli, że kierujący Oplem zatrzymał się na stacji paliw podjęli decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy i powiadomieniu Policji.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce skierował patrol. Podczas przeprowadzania badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, iż kierujący pojazdem, 31-letni mieszkaniec Kwidzyna jest w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wskazało ponad 2,5 promila. Mężczyzna wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. 

Nietrzeźwi kierujący nadal stanowią ogromne zagrożenie na drogach. Zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na kontynuowanie jazdy są niezbędne aby eliminować tego typu zagrożenia.

Tomasz Dominowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe