Zgłoś swoją firmę do nagrody Gryf Gospodarczy. Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu

  • 28.09.2020, 10:43
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Zgłoś swoją firmę do nagrody Gryf Gospodarczy. Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu

Podziel się:

Oceń:

Już po raz 21. najlepsze przedsiębiorstwa na Pomorzu mają szansę zdobyć jedno z najbardziej cenionych wyróżnień w naszym regionie. Do konkursu o nagrodę Gryfa Gospodarczego można zgłaszać się do 19 października 2020 r. Udział jest bezpłatny.

Gryf Gospodarczy jest nagrodą przyznawaną wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. W ciągu minionych 20 lat finalistami nagrody zostało kilkaset najlepszych pomorskich przedsiębiorstw, które poprzez swoje osiągnięcia i sukcesy szczególnie wpłynęły na rozwój regionu. Byli oni wielokrotnie nominowani do innych prestiżowych nagród gospodarczych, takich jak np. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP czy Nagroda Polskiej Rady Biznesu.

W tym roku w późniejszym terminie

Niestety, trwająca pandemia koronawirusa wpłynęła na kalendarz wydarzeń w 2020 r., w tym na organizację konkursu o nagrodę Gryf Gospodarczy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowisk gospodarczych, zdecydowano o przesunięciu tegorocznej edycji na późniejszy termin.

– Za szczególnie ważne w obecnych trudnych czasach uznaliśmy zachowanie ciągłości konkursu i promocję postaw biznesowych. Jest to też wyraz szacunku dla wartości, które przyświecają konkursowi od samego początku, zwłaszcza takich jak odpowiedzialność i wytrwałość w dążeniu do celu – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Jakie są kategorie konkursowe?

Udział w konkursie jest bezpłatny i mogą do niego przystąpić przedsiębiorstwa, które mają zarejestrowaną siedzibę na terenie województwa pomorskiego. –Swoje miejsce wśród kategorii konkursowych znajdą zarówno przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji w naszym regionie, jak i młodsze firmy – podkreśla Ludwik Szakiel, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w następujących kategoriach:

Lider innowacji – nagradzane będą firmy wprowadzające na rynek innowacyjne usługi i produkty, przyczyniające się do rozwoju Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.

Lider eksportu – kategoria skierowana do przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową, a pod uwagę brane będą nie tylko wielkość eksportu, a przede wszystkim konsekwentne rozszerzanie rynków zbytu.

Lider inwestycji – skierowana do przedsiębiorstw, których działalność inwestycyjna wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych, zwłaszcza ich wpływ na rozwój gospodarczy otoczenia.

Lider odpowiedzialności społecznej – skierowana do przedsiębiorstw, które są zaangażowane m.in. w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, wspierają i wdrażają działania na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza takie, które mają pozytywny wpływ na otoczenie firmy i współpracują z organizacjami pozarządowymi.

Pomorski start-up – skierowana jest do młodych firm, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat i wyróżniają się nowatorskim pomysłem, stabilnym źródłem finansowania, społeczną i biznesową wartością start-upa.

Lider kształcenia zawodowego – skierowana jest do pracodawców, którzy angażują się i aktywnie wspierają kształcenie zawodowe uczniów podejmując współpracę ze szkołami zawodowymi z województwa pomorskiego.

Lider przedsiębiorczości młodzieżowej – skierowana jest do osób lub podmiotów, które organizują oraz wspierają przedsiębiorczość młodzieżową, w środowiskach akademickich, szkolnych. Nagradzane będą takie działania, które sprzyjają rozwojowi kompetencji młodzieży w zakresie przedsiębiorczości, poprzez naukę, zabawę lub bezpośrednie działanie.

Kapituła konkursu przyzna też statuetkę Gryfa Gospodarczego w kategorii Gmina przyjazna przedsiębiorcom. Jest to nagroda dla samorządów lokalnych, które konsekwentnie i systematycznie prowadzą działania na rzecz rozwoju i wspierania przedsiębiorczości na swoim obszarze.

Natomiast media i instytucje patronujące konkursowi dodatkowo przyznają jednemu z uczestników Gryfa Medialnego.

Gdzie można znaleźć informacje?

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz materiały do pobrania, w tym regulamin i formularze zgłoszeniowe, dostępne są na stronie internetowej Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 października 2020 r. w wersji elektronicznej na adres mailowy: [email protected] z dopiskiem w tytule „Zgłoszenie uczestnictwa – Gryf Gospodarczy 2020”. Każde przedsiębiorstwo może aplikować do maksymalnie dwóch kategorii.

– W konkursie mogą także wziąć udział finaliści i laureaci poprzednich edycji. W przypadku laureatów jest to możliwe pod warunkiem dokonania zgłoszenia do innej kategorii, bądź do tej samej, ale po upływie trzyletniej karencji – dodaje dyrektor Ludwik Szakiel.

Tegorocznych finalistów i laureatów konkursu poznamy na przełomie listopada i grudnia. Ogłoszenie wyników poprzedzi debata gospodarcza z udziałem wybitnych polskich ekonomistów.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe