Część oddziałów Szpitala Polskiego w Sztumie wstrzymała przyjmowanie pacjentów

  • 05.10.2020, 15:36
  • redakcja
Część oddziałów Szpitala Polskiego w Sztumie wstrzymała przyjmowanie pacjentów Starostwo Powiatowe w Sztumie

Podziel się:

Oceń:

Stanowisko ds. Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Powiatu Sztumskiego podało informacje o bieżącej sytuacji w Szpitalu Polskim w Sztumie w związku z potwierdzonymi zachorowaniami na chorobę COVID-19 wśród personelu szpitala.

 Na podstawie informacji przekazanych przez Dyrektor Panią Marzannę Kaczanowską i na podstawie decyzji zarządu szpitala po wykryciu: 2 października 2020 r. u jednego z pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Sztumie w związku z brakiem możliwości zapewnienia normalnego funkcjonowania SOR wstrzymano do odwołania pracę.

Dodatkowo  5 października br. u jednego z pracowników Oddziału Chirurgii Szpital Polski S.A. w Sztumie w związku z brakiem możliwości zapewnienia normalnego oddziału wstrzymano do odwołania pracę i przyjmowanie pacjentów.

Ponadto w związku z odsunięciem od obowiązków zawodowych przez PSSE w Malborku personelu medycznego na podstawie decyzji zarządu podjęto decyzje o zaprzestaniu działalności w przypadku dotyczącym przyjęć nowych pacjentów w poniżej wymienionych oddziałach:

  • Szpitalnego Oddziału Ratunkowego,
  • Oddziału Chirurgicznego,
  • Oddziału Ginekologicznego
  • Oddziału Laryngologicznego
  • Oddziału lnternistycznego
  • Oddziału Reumatologicznego
  • Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Neurologicznej, Kardiologicznej

 

Pacjenci hospitalizowani w chwili obecnej w tych oddziałach zostaną objęci procesem diagnostyczo-terapeutycznym przy udziale pracowników, którzy w chwili obecnej nie zostali odsunięci od wykonywania obowiązków służbowych.

Osobom  w stanie nagłego zagrożenia życia, np. zawał, udar, poród, ostre bóle brzucha, hospitalizacja dzieci będzie udzielona pomoc.  W wymienionych po wcześniejszym telefonicznym kontakcie Zespołu Ratownictwa Medycznego z lekarzem oddziału może zostać zrealizowana procedura przyjęcia chorego z pominięciem SOR.

PODAJEMY NR TEL. KONTAKTOWYCH:

Zawał: tel. kom.: +48 727 455 100 | do bezpośredniego kontaktu z personelem oddziału

 Udar: tel. kom.: +48 783 455 100 | do bezpośredniego kontaktu z personelem oddziału

 Ginekologia i położniczy: +48 55 640 61 11 lub +48 55 640 12

 Pediatria i neonantologia: +48 55 640 61 21 lub +48 55 640 61 19

 

W razie wątpliwości, pytania proszę kierować do Dyrektora Szpitala- Marzanny Kaczanowskiej, nr tel.: +48 500 390 195

 

O sytuacji został poinformowany Koordynator ds. Medycznych i Ratownictwa Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego PUW Gdańsk.

 

Powiat sztumski w chwili obecnej należy zgodnie z poniższym rozporządzeniem do tzw. STREFY ZIELONEJ.

 Prosimy o stosowanie się do wydawanych zaleceń, przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, zakazów i nakazów dla wspólnego bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców powiatu

 

 PRZYPOMINAMY NAJWAŻNIEJSZE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

O czym należy pamiętać szczególnie? W przestrzeni otwartej: albo dystans społeczny albo maseczka. Istnieją miejsca, w których trzeba obowiązkowo zasłaniać usta i nos:

- autobusy i tramwaje,

- sklepy,

- kina i teatry,

- salony masażu i tatuażu,

- kościoły,

- urzędy

Jednocześnie informujemy, iż od dnia 8 sierpnia 2020 roku na terenie kraju obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem zakażeń wirusem SARS CoV-2 / COVID-19 w 19 powiatach - znajdujących się na terenie województwa śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego dot. zasad bezpieczeństwa, higieny i zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej wynikające z wydanego Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 

PAMIĘTAJ. jeżeli podejrzewasz u siebie możliwość zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 lub zachorowanie na COVID-19 sprawdź objawy na stronie: https://pacjent.gov.pl/koronawirus/sprawdz-objawy ?? i skontaktuj się z Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Malborku szpitalem zakaźnym dedykowanym na teren województwa pomorskiego. Ważne kontakty znajdziesz tutaj: www.facebook.com/kryzyspowiatsztumski/posts/140361674175114

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sztumie

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe