Chcesz mieć wpływ na swoje miasto? Weź udział w Sesji Radykalnego Śnienia o Gdańsku

  • 16.11.2020, 11:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Chcesz mieć wpływ na swoje miasto? Weź udział w Sesji Radykalnego Śnienia o Gdańsku

Podziel się:

Oceń:

Jaki powinien być Gdańsk w perspektywie najbliższych 50 lat? W jaki sposób można wypracować rozwiązania odpowiadające na rzeczywiste problemy mieszkańców? Jak przygotować scenariusze przyszłości dla Gdańska?

W stworzeniu przyszłości miasta pomoże metoda strategicznego przewidywania, pozwalająca na przygotowanie się na nadchodzące zmiany w ciągu pół wieku. Weź udział w procesie badającym przyszłość miasta – Sesji Radykalnego Śnienia, 18 listopada 2020 r.

 

Jaki będzie Gdańsk w przyszłości?

Mieszkańcy mogą być kreatorami przyszłości swojego miasta. Powinni decydować o mieście i kształtować jego wizję. Jednakże muszą także być świadomi potencjalnych zagrożeń. Taką możliwość stwarza Instytut Kultury Miejskiej i infuture.institute. Gdańszczanie mogą wziąć udział w procesie badającym przyszłość miasta – Sesji Radykalnego Śnienia. Ze względu na koronawirusa, odbędzie się w formie on-line. – Sesja to spotkanie on-line, podczas którego uczestnicy będą pracować z wyzwaniami, z którymi Gdańsk najprawdopodobniej będzie musiał się zmierzyć w przyszłości – mówi Aleksandra Kulińska z infuture.institute. – Celem jest wypracowanie radykalnych rozwiązań dla kluczowych problemów za pomocą przełomowej technologii. Proces ułatwi wykorzystanie metody Moonshot Thinking, z której aktywnie korzystają między innymi władze Nowego Jorku przy wypracowywaniu rozwiązań odpowiadających na rzeczywiste problemy mieszkańców – dodaje Kulińska.

 

Jak wziąć udział w spotkaniu?

– Do wzięcia udziału w Sesji Radykalnego Śnienia zapraszamy wszystkich zainteresowanych sprawami miasta mieszkańców Gdańska – mówi Natalia Brylowska z Instytutu Kultury Miejskiej. – Będą pracować w grupach razem z przedstawicielami samorządu, ekspertami z zakresu urbanistyki, architektury, edukatorami, animatorami kultury, akademikami, artystami i osobami zajmującymi się działaniami społecznymi. Zróżnicowane zespoły mają szansę na wypracowanie ciekawszych i odważniejszych rozwiązań – dodaje Brylowska.

Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona. Spośród zgłoszeń zostanie wybrana różnorodna grupa mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Spotkanie odbędzie się w środę, 18 listopada 2020 r. w godz. 15.00–17.00 w formie on-line.

Obowiązują zapisy: Sesja Radykalnego Śnienia, zapisy.

 

Radykalne Śnienie

Częścią procesu badawczego projektu Gdańsk Przyszłości, prowadzonego przez Instytut Kultury Miejskiej i infuture.instiute jest sesja Radykalnego Śnienia. Jednym z efektów prowadzonego procesu foresightowego (foresight to metoda strategicznego przewidywania pozwalająca na przygotowanie się do nadchodzących zmian) będą scenariusze przyszłości dla Gdańska. Perspektywa czasowa przyjęta w ramach badań to 50 lat.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe