Jasień – dzielnica idealna dla rodzin z dziećmi

  • 17.11.2020, 10:44
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Jasień – dzielnica idealna dla rodzin z dziećmi

Podziel się:

Oceń:

Na tym terenie znajdowała się wcześniej wieś rolnicza. Deweloperzy postarali się jednak o zagospodarowanie przestrzeni, na której obecnie znajduje się dzielnica Gdańska. Jasień jest miejscem bardzo atrakcyjnym pod wieloma względami. Znajdziemy tu wiele zabytków, parków miejskich i krajobrazowych, centrów handlowych czy punktów usługowych. Dzielnica przypadnie do gustu osobom poszukującym ciszy oraz spokoju, a także przestronnych mieszkań w dogodnej lokalizacji.

Popularne miejsca i atrakcje turystyczne

Wymarzony dom lub mieszkanie można właśnie znaleźć w gdańskim Jasieniu. Piękna okolica zachwyca malowniczością krajobrazów, wobec których trudno przejść obojętnie. Dzielnica jest podzielona na dwie strefy. Jedna z nich znajduje się północnej części, gdzie dominuje zabudowa szeregowa i wielorodzinna, natomiast w południowej przeważają domki jednorodzinne. To miejsca, które często wybierają do życia rodziny z dziećmi. W Jasieniu dostępne są liczne atrakcje dla najmłodszych gdańszczan. Oferta dla maluchów jest na tyle bogata, że z pewnością powinny zamieszkać w tej dzielnicy.

Miłośnikom przyrody spodoba się bliskie sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz jeziora Jasień. Wśród najbardziej popularnych zabytków i atrakcji znajduje się: Park Dworski przy ulicy Zwierzynieckiej, barokowy pałac z 1780 roku, wieża ciśnień o wysokości 22 metrów, pomnika południka 15° E czy barokowy kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej.

Mieszkania na sprzedaż w gdańskim Jasieniu

Wybór własnego M nie musi spędzać snu z powiek. Wśród ciekawych propozycji znajdują się mieszkania w gdańskim Jasieniu (sprawdź oferty: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/gdansk/jasien/) – na przykład przy ulicy Lawendowe Wzgórze. Średnia cena za nieruchomość w tej okolicy wynosi 9 285 zł. Droższe mieszkania zlokalizowane są przy ul. Bażantowej i Myśliwskiej, gdzie zapłacimy od 9 800 do 9 500 zł/mkw. Spośród najtańszych ulic warto wymienić: Przywidzką, Władysława Czermińskiego, Lubowidzką, Połczyńską. Tutaj trzeba być przygotowanym na kwotę od 7 200 do 7600 za metr kw.

Osiedla w Jasieniu znajdują się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, zaledwie 10 minut jazdy do centrum miasta oraz 5 minut od Obwodnicy Trójmiasta. W bliskiej odległości zlokalizowane są także przystanki autobusowe i tramwajowe. Mieszkańcy mogą zrobić zakupy w okolicznych sklepach osiedlowych, hipermarketach lub centrach, takich jak Skwer Piekarza, Jabłoniowa czy Morski Park Handlowy. Poza tym mają do dyspozycji liczne punkty handlowo-usługowe, w tym salony fryzjerskie i kosmetyczne, apteki, restauracje, placówki pocztowe.

Podsumowanie

Jasień to jedna z najbardziej atrakcyjnych i najszybciej rozwijających się dzielnic Gdańska, w której występuje małe zagęszczenie ludności. Z pewnością odnajdą się tu osoby poszukujące ciszy i spokoju. Brak korków umożliwia szybkie dotarcie do centrum lub obwodnicy miasta. Jakość powietrza jest bardzo dobra, podobnie jak w całym Gdańsku.

W dzielnicy znajduje się kilka parków miejskich, m.in. przy ulicy Jabłoniowej, Zwierzynieckiej czy Stolema. Mieszkańcy mają też do dyspozycji liczne siłownie „pod chmurką”, na przykład przy Myśliwskim Wzgórzu, osiedlu Leszczynowym oraz zbiorniku retencyjnym Jasień. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które uwielbiają spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.

Opracowanie: GetHome.pl

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe