Do Gdańska przyleciał Święty Mikołaj. Przywiózł prezenty dla dzieci z Domu im. Korczaka

  • 22.12.2020, 10:11
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Do Gdańska przyleciał Święty Mikołaj. Przywiózł prezenty dla dzieci z Domu im. Korczaka

Podziel się:

Oceń:

Boże Narodzenie to czas, w którym maluchy czekają na prezenty. Dlatego Port Lotniczy Gdańsk zorganizował akcję „Pomagamy Mikołajowi przylecieć do dzieci”, do której włączył się także marszałek Mieczysław Struk. Świąteczne podarki trafiły do kilkudziesięciorga podopiecznych Domu Małego Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku.

Święty Mikołaj, który dostarczył prezenty, przyleciał do Gdańska z zaprzyjaźnionego Portu Lotniczego w Łodzi, gdzie wcześniej zorganizowano podobną akcję.

– Na płycie gdańskiego lotniska czekali na niego marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i bajkowe elfy. Były sanie, na które zapakowano mnóstwo prezentów, a wśród nich tablety, klocki, gry, puzzle, piłki i dużo słodyczy – informuje Agnieszka Michajłow, rzeczniczka prasowa Portu Lotniczego Gdańsk.

„Radości było co nie miara”

Po oficjalnym powitaniu, Święty Mikołaj pojechał do Domu Dziecka im. Janusza Korczaka. Tam czekali już na niego mali mieszkańcy. – Niestety z powodu pandemii, nie mogli się ze sobą spotkać osobiście, ale i tak radości było co nie miara. Gość zostawił prezenty, a od dzieci dostał gorące pozdrowienia. Od opiekunów wiemy, że prezenty bardzo się spodobały – dodaje Agnieszka Michajłow.

Tegoroczna akcja „Pomagamy Mikołajowi przylecieć do dzieci” zorganizowana została dzięki sponsorom, którzy dostarczyli zabawki i słodycze, a byli nimi: Trefl Sopot, Lagardere i Gdańska Organizacja Turystyczna. Za sferę artystyczną wydarzenia odpowiadała Agencja Eventowa IKA, która od lat organizuje w Gdańsku, Warszawie i Katowicach Wielką Fabrykę Elfów.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe