Ponad 2 mln zł na walkę z COVID-19. Pieniądze trafią do 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku

  • 30.12.2020, 17:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Ponad 2 mln zł na walkę z COVID-19. Pieniądze trafią do 7. Szpitala Marynarki…

Podziel się:

Oceń:

Dzięki dodatkowemu dofinansowaniu, szpital kupi między innymi defibrylatory, łóżka intensywnego nadzoru oraz aparaty RTG. Do tej pory 7. Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku na walkę z koronawirusem otrzymał już 4,6 mln zł.

Aneks zwiększający unijne dofinansowanie, 29 grudnia 2020 r. podpisali marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz zastępca rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Jacek Bigda.

 

Dodatkowe dofinansowanie

Jeszcze wiosną 2020 r., w czasie pierwszej fali pandemii, Zarząd Województwa Pomorskiego przekazał 7. Szpitalowi Marynarki Wojennej 4,6 mln zł. Wtedy szpital kupił m.in. pompy infuzyjne, respiratory i środki ochrony osobistej. Podpisany aneks zwiększy kwotę otrzymaną przez szpital o 2,3 mln zł.

 

Sprzęt medyczny dla szpitala

Zwiększone unijne dofinansowanie pozwoli szpitalowi dokupić sprzęt niezbędny w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem. Na liście zakupów są między innymi 4 aparaty do EKG, 2 defibrylatory i 5 kardiomonitorów. Do tego planowany jest zakup 10 łóżek intensywnego nadzoru i bronchofiberoskop. Ale zakupy sprzętów to nie wszystko. W ramach dostosowania budynków do potrzeb opieki nad pacjentami, będzie wykonana instalacja tlenowa i próżniowa, a także zostanie zamontowanych 6 sprężarek.

 

Zarząd Województwa pomaga

Łącznie, do końca 2020 r. ze środków Unii Europejskiej, którymi dysponuje Zarząd Województwa Pomorskiego na wsparcie szpitali w walce z COVID-19 przeznaczonych będzie prawie 110 mln zł. Ale nie tylko służby medyczne otrzymują wsparcie – pomorscy przedsiębiorcy otrzymali ponad 51 mln pożyczek na utrzymanie płynności finansowej. Z kolei dla osób, które w wyniku pandemii utraciły zatrudnienie, zarząd województwa przeznaczył 30 mln zł. Łącznie, na Pomorzu na walkę z COVID-19 Zarząd Województwa Pomorskiego przeznaczył prawie 221,5 mln zł ze środków Unii Europejskiej.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe