Dwa wypadki drogowe, siedem kolizji i 4 nietrzeźwych kierujących – podsumowanie długiego weekendu

  • 05.01.2021, 13:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Dwa wypadki drogowe, siedem kolizji i 4 nietrzeźwych kierujących – podsumowanie długiego weekendu

Podziel się:

Oceń:

W miniony weekend, który obejmował Sylwester i Nowy Rok, funkcjonariusze ruchu drogowego pracowali na miejscu dwóch wypadków i siedmiu kolizjach drogowych. Dodatkowo podczas kontroli drogowych zatrzymali czterech kierowców – trzech nietrzeźwych i jeden znajdujący się pod działaniem narkotyku. Policjanci przypominają, że bezpieczna prędkość to ta, która dostosowana jest do natężenia ruchu, a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W miniony weekend, który obejmował Sylwester i Nowy rok, funkcjonariusze ruchu drogowego pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. Zgłoszenie o pierwszym z nim dyżurny kartuskiej jednostki Policji otrzymał w sobotę przed godziną 3.00. Policjanci z drogówki pojechali do Starkowej Huty, gdzie wstępnie ustalili, że 24-letni kierowca audi nie dostosował prędkości na łuku drogi i stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku tego zjechał na pobocze, gdzie najpierw uderzył w drzewo, a potem dachował.

Do drugiego wypadku drogowego doszło 3 stycznia po godzinie 2:00. Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że 26-letni kierowca audi na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożne drzewo i poniósł śmierć na miejscu. Ponownie przyczyną wypadku była najprawdopodobniej nadmierna prędkość.

W obu przypadkach policjanci wykonali oględziny pojazdów i oględziny miejsca wypadku drogowego, sporządzili szkic sytuacyjny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Oba samochody zabezpieczyli na policyjnych parkingach. Dokumentacje ze zdarzeń zostały przekazane do śledczych, którzy będą ustalać dokładne przyczyny wypadków.

Przez czterodniowy weekend kartuscy policjanci pracowali również na miejscu 7 kolizji drogowych. W trzech przypadkach na sprawców nałożyli mandaty karne, wobec dwóch kierowców zastosowali pouczenie, a z dwóch zdarzeń drogowych sporządzili materiały i przekazali do Ogniwa ds. Wykroczeń KPP w Kartuzach.

Ponadto w tym czasie funkcjonariusze z kartuskiego garnizonu zatrzymali czterech kierowców, którzy kierowali swoimi pojazdami w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środka odurzającego. Zatrzymani uczestnicy ruchu drogowego odpowiedzą przed sądem.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci przypominają, że należy stosować się do obowiązujących przepisów i zwracać uwagę na ograniczenia prędkości. Wzmożona czujność niezbędna jest także w okolicy przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to ta, która dostosowana jest do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Należy także pamiętać, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe