Sprzęt medyczny za 300 tys. trafił do Szpitali Pomorskich. To dar gdańskiego lotniska

  • 13.01.2021, 11:00
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Sprzęt medyczny za 300 tys. trafił do Szpitali Pomorskich. To dar gdańskiego…

Podziel się:

Oceń:

Ze środków Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy kupiono 60 pomp infuzyjnych, 15 zestawów składających się ze stacji dokujących i pokryw do stacji oraz 17 wózków. To kolejna pomoc pomorskiej firmy, na jaką mogą liczyć pacjenci.

Szpitale Pomorskie to podmiot leczniczy, w ramach którego funkcjonują: Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpital Morski im. PCK w Gdyni, Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni i Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Przekazują sprzęt i pieniądze

Od początku pandemii wiele firm i osób prywatnych odpowiedziało na apel medyków. Pomoc nadal płynie do podmiotów leczniczych na Pomorzu.

– Dla wszystkich pracowników Szpitali Pomorskich praca w obliczu pandemii koronawirusa jest sytuacją wyjątkową. W każdym z naszych szpitali już od prawie roku pozostajemy w stałej gotowości i przyjmujemy pacjentów z podejrzeniem lub zakażonych SARS CoV-2 – mówi prezes Szpitali Pomorskich Jolanta Sobierańska-Grenda. – Na początku marca 2020 r. za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowaliśmy o wsparcie nas w zakupie sprzętu ochrony osobistej. Firmy nie tylko pomogły, ale podjęły decyzję o przekazaniu wysokich sum, za które zakupiliśmy niezbędną aparaturę medyczną. Do grona przyjaciół Szpitali Pomorskich dołączył teraz Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, dzięki któremu udało się kupić specjalistyczny sprzęt – tłumaczy Sobierańska-Grenda.

Sprzęt ułatwi leczenie

Dzięki funduszom z Portu Lotniczego Gdańsk na potrzeby Szpitali Pomorskich zakupiono 60 sztuk pomp infuzyjnych strzykawkowych służących do dożylnego podawania leków pacjentom, a także niezbędnych do tego 15 zestawów złożonych ze stacji dokujących i pokryw do stacji oraz 17 wózków jezdnych, które umożliwiają łatwe i bezpieczne transportowanie pomp po oddziale.

– W Porcie Lotniczym Gdańsk widzimy wielką potrzebę włączenia się w walkę z pandemią koronawirusa. To zjawisko bardzo nas dotknęło jako ludzi, a także jako firmę – stwierdza prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski. – Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc tym, którzy są na pierwszej linii frontu z wirusem i którzy odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Stąd nasze zaangażowanie finansowe w zakup potrzebnego sprzętu dla Szpitali Pomorskich. Koronawirus niszczy gospodarczo i społecznie nasz region, dlatego pomagamy szpitalom oraz ich pacjentom i w ten sposób wspieramy województwo pomorskie, jego instytucje i mieszkańców – dodaje Tomasz Kloskowski.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe