Projekt biblioteki w Tczewie - Mała Książka – Wielki Człowiek

  • 14.01.2021, 12:30
  • Wawrzyniec Mocny
Projekt biblioteki w Tczewie - Mała Książka – Wielki Człowiek MBP Tczew

Podziel się:

Oceń:

W nowym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie kontynuuje udział w projekcie „Mała książka – Wielki Człowiek”. To przedsięwzięcie Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo wśród najmłodszych we współpracy z bibliotekami publicznymi.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które zostanie zapisane przez rodzica do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Wyprawka Czytelnicza.

 

• Książka „Pierwsze czytanki dla…” – to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.

 

• Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

 

• Karta Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

 

- Dzięki pełnemu zaangażowaniu i oddaniu bibliotekarzy projekt Instytutu Książki przynosi widoczne efekty – podsumowuje Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. - To nie tylko liczba założonych nowych kart czytelniczych, ale również duży i pozytywny odzew rodziców i przedszkolaków, dla których książki i biblioteki stały się najlepszymi przyjaciółmi. Mamy wielką nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej przedszkolaków oraz ich rodziców zapała miłością do książek i czytania. Już dziś Biblioteka serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w projekcie w roku 2021. Zapraszamy na stronę programu: http://wielki-czlowiek.pl/ oraz do kontaktu z filią dziecięcą tczewskiej biblioteki: tel. 572779195 oraz [email protected] od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18 i w soboty od 8 do 15.

 

opr. (tomm)/MPB w Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe