Zatrzymany za kradzieże z włamaniami do dystrybutorów myjni samochodowej

  • 21.01.2021, 17:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
Zatrzymany za kradzieże z włamaniami do dystrybutorów myjni samochodowej

Podziel się:

Oceń:

Lęborscy kryminalni zatrzymali 35-latka, który włamywał się do wrzutników monet w automatach miejscowej myjni samochodowej, skąd kradł pieniądze. Mężczyzna i jego wspólniczka podważali drzwiczki wrzutników i wyjmowali z wnętrza bilony. Łącznie okradzionych zostało 8 automatów. Policjanci znają tożsamość drugiej sprawczyni i obecnie prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania jej.

Do zgłoszonej policji kradzieży z włamaniem doszło 16 stycznia w Lęborku na terenie myjni samochodowej.  Z ustaleń  policjantów wynika, że sprawca podchodził kolejno do każdego z wrzutników na pięciu stanowiskach myjni, wyłamywał zamki w drzwiczkach, a towarzysząca mu kobieta wyjmowała z automatów bilony.

Zabezpieczone przez śledczych ślady i dowody oraz własne ustalenia kryminalnych przyczyniły się do wytypowania sprawców i zatrzymania jednego z nich. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili też, że zatrzymany 35-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego, w nocy z 12 na 13 stycznia , na tej samej myjni, dokonał niezgłoszonej wcześniej kradzieży z włamaniem do 3 innych automatów.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili tożsamość kobiety, która towarzyszyła mu w tym procederze i prowadzą działania zmierzające do zatrzymania jej.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe