Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

  • 29.01.2021, 09:14
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

Podziel się:

Oceń:

Otworzenie samochodu bez kluczyka to zadanie, które stanowi nie lada wyzwanie. W Internecie możemy znaleźć wiele sposobów na rozwiązanie tego problemu, aczkolwiek co jest ważne: zdecydowanej większości nie polecamy, ponieważ nie zawsze są one skuteczne. Jak więc poradzić sobie z otworzeniem pojazdu, nie mając kluczyka? Jakie są powody takich sytuacji? O tym wszystkim w naszym artykule - zachęcamy do przeczytania.

Z czego najczęściej wynika brak kluczyka do samochodu?

Nie potrzeba wiele, aby doszło do sytuacji, w której zmuszeni będziemy otworzyć pojazd, nie mając do niego kluczyka. Oczywiście najczęstszą przyczyną jest zgubienie kluczyka. Trzeba tutaj podkreślić, że jest on niewielki, dlatego też bardzo łatwo można go zgubić. Dlatego też osoby, które mają tendencję do gubienia różnych rzeczy, powinny jak najszybciej zdecydować się na dorobienie klucza - w takiej sytuacji będzie on rozwiązaniem naszego problemu.

Choć zapasowy kluczyk do samochodu nie zawsze oznacza, że nie będziemy problemu z otworzeniem samochodu. Bowiem mało kto nosi przy sobie ten dodatkowy klucz - najczęściej znajduje się on w naszym mieszkaniu - dlatego też, jeśli będziemy zmuszeni otworzyć samochód bez kluczyka, będąc daleko od domu, to na nic nam ten zapasowy klucz.

Bardzo częstą przyczyną jest również zatrząśnięcie. W takim wypadku wiele osób decyduje się na domowe sposoby otworzenia pojazdu. Jak już wspomnieliśmy: nie zawsze są one skuteczne, lecz czasem się sprawdzają. Aby otworzyć pojazd bez pomocy fachowców, potrzebujemy klin o wymiarach 7-10 cm, a także drut. Na samym początku należy umieścić klin znajdujący się w szparze przy szybie, dzięki czemu powstanie prześwit, w który następnie należy umieścić drut - wtedy powinno dość do odblokowania się drzwi.

Inną przyczyną, z powodu której musimy otworzyć samochód bez kluczyka, jest zniszczenie klucza. Wbrew pozorom dochodzi do niego bardzo często, dlatego też jest to kolejny powód, dla którego warto zainwestować w zapasowy kluczyk.

Awaryjne otworzenie samochodu

Jeśli nie chcemy ryzykować z domowymi sposobami, a przede wszystkim zależy nam na czasie, to powinniśmy zdecydować się na awaryjne otworzenie samochodu (sprawdź ofertę). Jest to usługa, którą oferuje bardzo wiele firm ślusarskich. W takich miejscach pracują osoby, które mają doświadczenie, a także wiedzę, która umożliwia im szybkie i bezproblemowe otwieranie pojazdów. Dużym plusem tego rozwiązania jest też dość niska cena - zazwyczaj wynosi ona około 200-300 złotych, choć w trudnych przypadkach może być nieco wyższa.

Dlaczego warto zdecydować się na tę usługę? Istnieje kilka powodów, dla których warto wybrać awaryjne otworzenie samochodu, aniżeli domowe sposoby. Przede wszystkim decydując się na usługę, która będzie wykonana przez profesjonalistów, mamy pewność, że straty będą niewielkie. Jeśli podejmiemy decyzję o samodzielnym otworzeniu auta, to musimy się nastawić na to, że ulegnie ono jakimś uszkodzeniom - czy to mniejszym, czy większym. Ważnym powodem jest też oszczędność czasu. Nie każdy ma czas, aby testować skuteczność domowych sposobów na otworzenie samochodu, dlatego też, jeśli spieszymy się lub po prostu chcemy, aby problem został jak najszybciej rozwiązany, to nie ma na co czekać - należy znaleźć dobrą firmę zajmującą się awaryjnym otwieraniem samochód, dzięki czemu szybko pozbędziemy się kłopotu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe