21-latek z zarzutami kradzieży rozbójniczej

  • 01.02.2021, 15:00
  • Paulina Stolz
21-latek z zarzutami kradzieży rozbójniczej

Podziel się:

Oceń:

W minioną środę policjanci zatrzymali 21-latka, który w grudniu zatankował paliwo na stacji paliw w Przodkowie, a następnie odjechał nie dokonując zapłaty. Dodatkowo spowodował uszkodzenie ciała u pracownika stacji, który próbował zatrzymać złodzieja. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Dyżurny kartuskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży paliwa na stacji paliw w Przodkowie. Na miejsce wysłał policjantów, którzy zabezpieczyli zapisy monitoringu, przesłuchali świadków i ustalili, że kierowca VW po zatankowaniu paliwa odjechał nie dokonując zapłaty. W trakcie ucieczki dodatkowo spowodował uraz nogi u pracownika stacji, który próbował go zatrzymać.

Sporządzone materiały zostały przekazane do śledczych, a sprawą zajęli się również kryminalni, którzy ustalili dane kierowcy samochodu. Przedwczoraj w Gowidlinie współpracując z funkcjonariuszami ruchu drogowego zatrzymali do kontroli VW, którego kierowca prowadził samochód wbrew zakazowi sądowemu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych dowodów mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Dodatkowo wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Za kradzież rozbójniczą grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Paulina Stolz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe