Zakochaj się w astronomii z Hevelianum online

  • 11.02.2021, 17:00
  • Źródło: Hevelianum
Zakochaj się w astronomii z Hevelianum online

Podziel się:

Oceń:

Romantyczne spojrzenia w rozgwieżdżone niebo 14 lutego? Teraz to możliwe niezależnie od pogody! Hevelianum uruchamia pokazy astronomiczne live dostępne bez wychodzenia z domu. W każdą niedzielę o godz. 13:00 można się połączyć z edukatorem za pośrednictwem platformy Zoom.

Pokaz nocnego nieba z prezentacją aktualnych wydarzeń w astronomii i obiektów możliwych do zobaczenia na nocnym niebie w danym miesiącu, za pośrednictwem platformy do komunikacji internetowej, to nowość w ofercie Hevelianum.

 

- Podczas inauguracji urodzin Jana Heweliusza w styczniu, zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie pokazami astronomicznymi, które prowadziliśmy na żywo z naszego studia wideo, dlatego zdecydowaliśmy się je wprowadzić do naszej weekendowej oferty. – mówi Katarzyna Mejna, specjalistka ds. komunikacji i mediów w Hevelianum. 

 

Podczas każdego pokazu można sprawdzić położenie Słońca, poznać gwiazdozbiory, czy przekonać się, jaki astronomiczny znak zodiaku dominuje w danym miesiącu na niebie. Spotkania na Zoomie mają charakter interaktywny – możliwe jest zadawanie pytań i dyskusja z prowadzącym edukatorem.

Pokazy są elementem obchodów 410 rocznicy urodzin Jana Heweliusza dedykowanych jego pasji, czyli badaniu i podglądaniu nieba. Szczegółowy program obchodów dostępny jest na stronie www.janheweliusz.pl.

  

Aby wziąć udział w pokazie, należy kupić bilet w cenie 10 zł na stronie https://bilety.hevelianum.pl. Po dokonaniu płatności, na adres mailowy podany przy zakupie, przyjdzie link do połączenia za pośrednictwem platformy Zoom.

Pokaz przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 8 lat.

Źródło: Hevelianum

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe