WYPADEK NA ALEI NIEPODLEGŁOŚCI. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ!

  • 12.02.2021, 13:00
  • Źródło: KWP Gdańsk
WYPADEK NA ALEI NIEPODLEGŁOŚCI. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ!

Podziel się:

Oceń:

11 lutego nad ranem sopoccy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na Alei Niepodległości. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący autem na łuku drogi stracił panowanie i uderzył w słup oświetlenia ulicznego, w wyniku czego obrażeń głowy doznała pasażerka auta. Najprawdopodobniej przyczyną wypadku było zaśnięcie kierującego. Apelujemy, wsiadając za kierownicę bądźmy wypoczęci i stosujmy się do przepisów obowiązujących na drodze!

11.02.2021 r. około godz. 4.30 sopoccy policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym na Alei Niepodległości. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 50-latek kierując samochodem dacia na łuku drogi stracił panowanie i uderzył w słup oświetlenia ulicznego. Najprawdopodobniej przyczyną było zaśnięcie kierowcy auta. W wyniku zdarzenia ranna została 27-letnia pasażerka auta i z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Na miejscu policjanci wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną. Sprawdzili też trzeźwość i ustalili, że uczestnicy zdarzenia są trzeźwi. Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Na drogach Pomorza panują trudne, zimowe warunki. Minusowe temperatury, opady śniegu, słaba widoczność i zalegające błoto pośniegowe wymuszają na uczestnikach ruchu drogowego zachowanie szczególnej ostrożności. Policjanci przypominają, że wraz ze zmianą warunków atmosferycznych zmienia się też sytuacja na drodze, która jest zdradliwa i niebezpieczna zarówno dla kierujących jak i pieszych. Nie szarżujmy na drodze i dostosujmy prędkość do warunków ruchu w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Wsiadając za kierownicę bądźmy trzeźwi i wypoczęci, sprawdzajmy też stan techniczny naszych pojazdów i jedźmy zgodnie z przepisami.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe